Замість бебі-боксів породіллям видають бланки заяв і ганяють кабінетами

Дата публікації
Перегляди
22к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Замість бебі-боксів породіллям видають бланки заяв і ганяють кабінетами

Фото: УНІАН

Пакунки малюка досі навіть не закупили.

Замість бебі-боксу - бланк заяви. Так званий "пакунок малюка" з усім необхідним на перші місяці життя мали би видавати під час виписування з пологового всім народженим від вересня. Однак, породіллям замість бебі-боксу дають бланк заяви. Із нею слід іти в управління соцзахисту. Щоправда, там на батьків новонароджених не чекають.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Так званий пакунок малюка офіційно вручатимуть тим, хто народиться після 1 вересня.

Пакунок малюка урочисто презентували на засіданні уряду навесні. Одяг, пелюшки, підгузки, матрац і все це в коробці, що можна використовувати як колиску. Загалом, набір на 5 тисяч гривень. Спочатку декларували, що все це видаватимуть народженим із вересня під час виписування. Однак, наприкінці літа уряд вніс зміни: прописали, що бебі-бокси видаватимуть не пізніше 30 днів від народження.

Столичним пологовим сьогодні розіслали інформацію, що говорити породіллям, коли немає бебі-боксів.

"Під час виписки батьки пишуть заяву з вказанням структурного підрозділу з питань соцзахисту населення. З цієї заявою вони протягом 30 днів ідуть до цього структурного підрозділу і там за заявою отримують бебі-бокси".

Бланк заяви замість бебі-боксу. ТСН дослідила, чому у пологових будинках досі не видають пакунки малюка

Бланк заяви замість бебі-боксу. ТСН дослідила, чому у пологових будинках досі не видають пакунки малюка

ТСН направилася до найближчого управління соцзахисту. Працівниця установи про те, куди нести заяву на отримання пакунка малюка, нічого не знає. Напрявляє до керівництва.

"Взагалі пакунок малюка мають давати у пологовому", - каже керівництво.

ТСН звернулася за коментарем до Міністерства соціальної політики. Уповноваженого роз'яснити, коли та де будуть видавати бебі-бокси, там не знайшли. Відповідь надали письмову. Коли у пологовому немає бебі-боксу, то слід писати заяву до управління соцзахисту, а там сформують одноразову натуральну допомогу "пакунок малюка".

У схемі з постачанням пакунків малюкам задіяна ще й спецагенція ООН. Там пояснили, що й досі працюють над документами.

"Тендер проведено, постачальник визначений – українська компанія. Зараз триває остаточне узгодження певних документів, тому не можу назвати компанію", - говорить заступник голови офісу Управління ООН з обслуговування проектів.

У вересні, запевняють, закуплять перші 30 тисяч бебі-боксів. Перша партія до пологових піде в середині місяця.

Інна Боднар

Наступна публікація