Свердловини бурили вручну, а рідину, добуту із глибини, зливали у 20-літрові каністри.
На Чернігівщині місцеві жителі натрапили за золоту жилу. Поблизу колишнього аеродрому просто на людських городах помітили групу людей, які ручними бурами робили свердловини і звичайними пластиковими пляшками діставали із глибин речовину, схожу за запахом на гас.
Останньою про диво-знахідку дізналася господиня городу, яка майже 10 років вирощувала там картоплю. Кроти порили, подумала б городниця Віра Іванівна, якби не сильний запах гасу. Свою ділянку ледь упізнала, йдеться у сюжеті ТСН.
Каже, обробляє город з 95-го року, але ніколи не чула від старожилів, що садила овочі на пороховій діжці.
Мисливців на гас, які цілий день господарювали на грядках пані Віри, зафільмував на відеокамеру депутат Городянської райради. Каже, працювали хлопці втрьох. Свердловини бурили вручну, а рідину, добуту із глибини, зливали у 20-літрові каністри.
Їх він нарахував 20 порожніх і 5 заповнених. Припускає, це цілком може бути керосин, яким у радянські часи заправляли літаки на колишньому аеродромі. Він тут зовсім поруч.
"Тут як раз був колишній аеродром і склади, в тому числі ГСМ. А далі була залізнична колія, на яку завозили нафтопродукти і десь по трубам перекачували їх на аеродром", - пояснив депутат Городнянської райради Петро Верхуша.
Хто видобував на цій землі пальне, депутатам з'ясувати так і не вдалося. Геологи запевнили, працюють зі згоди райдержадміністрації.
Чиновники кажуть, дозволили приватній фірмі провести моніторинг земель поблизу аеродрому. Про початок видобутку тут ні сном ні духом.
Що тепер робити із розритим городом, розмірковує пані Віра. Тиждень тому вона витратилася на підживлення ділянки. Тепер розуміє, що обробляти її - небезпечно для здоров'я.
Сподівається на компенсацію із видобутого гасу, адже чула від місцевих жителів, за рідину з її городу правлять по 60 гривень за каністру.