Замість мосту через Керченську протоку можуть збудувати тунель

У будь-якому випадку будівництво переходу мід Кримом і Кубанню буде дорогим. За словами посла України в РФ, звучать оцінки від 6 млрд до 22 млрд доларів.

Київ і Москва вивчають можливість будівництва тунелю під Керченською протокою. Це може стати альтернативою заявленому раніше проекту мосту через протоку для організації транспортного сполучення між Кримом і Кубанню.

"Нам ще належить вирішити, що краще робити - міст або тунель... Дослідницькі роботи триватимуть кілька місяців", - повідомив посол України в РФ Володимир Єльченко, пише "КоммерсантЪ-Україна".

За його словами, другий варіант знімає низку проблем (зокрема, геодезичних та пов'язаних з весняним льодоходом з Азовського моря до Чорного), які можуть виникнути під час будівництва мосту.

Єльченко підтвердив, що будівництво переходу в будь-якому випадку буде дорогим. "Звучать оцінки від 6 млрд до 22 млрд доларів", - зазначив він.

Раніше учасники переговорного процесу називали набагато менші суми. Так, півроку тому голова Ради міністрів Криму Василь Джарти заявляв, що вартість будівництва може становити від 1,4 млрд до 1,7 млрд доларів.

Володимир Єльченко зауважив, що, окрім спорудження самого переходу, Україні та Росії доведеться виконати об'ємну роботу з реконструкції транспортної інфраструктури Криму і Таманського півострова відповідно.

У зв'язку з цим, за словами посла, сторони будуть ухвалювати рішення не тільки про технології будівництва, але й про доцільність реалізації проекту в цілому.

"Потрібно зіставити вартість будівництва мосту або тунелю з потенційною вигодою, яку отримають Україна і Росія в результаті його спорудження", - заявив Єльченко.

Як відомо, про ідею з'єднати Крим і Кубань мостовим переходом заявили президенти двох країн Віктор Янукович та Дмитро Мєдвєдєв ще навесні 2010 року.

Читайте також:

Будівництво моста між Кримом і Кубанню обійдеться в 1,5 млрд доларів

Янукович доручив Азарову побудувати міст через Керченську протоку

Зурабов: Крим і Кавказ будуть єдиним курортом

Янукович і Мєдвєдєв домовилися з'єднати Крим з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: