Замість реабілітації рабство і праця за безцінь: у Дніпрі судитимуть власників центрів для алко- та наркозалежних

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Замість реабілітації рабство і праця за безцінь: у Дніпрі судитимуть власників центрів для алко- та наркозалежних

У Дніпропетровській області судитимуть організаторів псевдореабілітаційних центрів для алко та наркозалежних.

У Дніпропетровській області поліція скерувала обвинувальний акт стосовно десятьох чоловіків, які створили мережу реабілітаційних центрів на території області. Замість реабілітації, алко та наркозалежних тут змушували безкоштовно працювати.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції Дніпропетровської області.

Слідство встановило, що десять фігурантів, які створили мережу реабілітаційних центрів, незаконно  утримували людей із соціально незахищених категорій населення  та змушували їх за безцінь працювати різноробочими. Таких "реабілітаційних" центрів нарахували 5 у Дніпрі, Підгородньому та селищі Кіровське.

"Члени груп займалися вербуванням людей із соціально незахищених верств населення, хворих на наркоманію, алкозалежних та з інвалідністю. Для прикриття незаконної діяльності організатори заснували громадські організації, які нібито займаються лікуванням людей з наркотичною та алкогольною залежністю. Насправді таке лікування полягало у читанні лекцій на релігійну тематику та тяжкій праці.  Люди, які потрапляли на територію реабілітаційних центрів,  вже не мали можливості вільно залишити їх. Натомість їх направляли на примусові неоплачувані роботи", - розповіли у поліції.

Організаторами центрів виявилися місцеві жителі віком від 30 до 40 років. Вони контролювали людей та співпрацювали с посередником, який розміщував оголошення на інтернет-ресурсах про надання послуг різноробочих та підсобних працівників та підшукував об’єкти для виконання робіт. За кожного наданого працівника фігуранти отримували від нього близько 400-500 гривень на добу.

Правоохоронці вручили фігурантам повідомлення про підозру за фактом торгівлі людьми.

Нагадаємо, що Одесі викрили реабілітаційний центр для алко- та наркозалежних, де насильно утримували людей. Правоохоронці затримали організатора протиправного бізнесу і одного із його спільників. 

Поліція викрила мережу псевдореабілітаційних центрів, де нібито силою утримували людей

Поліція викрила мережу псевдореабілітаційних центрів, де нібито силою утримували людей

 

 

Наступна публікація