Замість реагувати на Мєдвєдєва Ющенко повчає Тимошенко

В той час, коли всі чекають на реакцію президента на звинувачення його російського колеги, Ющенко розкритикував уряд за борги по зарплатах.

Кабінет міністрів має вжити вичерпних заходів щодо погашення заборгованості із зарплат та сплати страхових внесків на пенсійне страхування.

Лист із таким закликом президент Віктор Ющенко написав прем'єр-міністру Юлії Тимошенко. У листі глава держави, зокрема, нагадав заяву першого віце-прем'єра Олександра Турчинова про те, що питання погашення заборгованості із заробітної плати перебуває на постійному контролі уряду, і що заборгованість із заробітної плати протягом червня 2009 року зменшилася на 7,1 % і на 3 липня становила 1401 мільйона гривень.

На противагу Ющенко заявив, що за даними Держкомстату, станом на 1 липня 2009 року заборгованість із зарплат збільшилася на 8,7 % порівняно з червнем поточного року і становила 1639,2 мільйона гривень. При цьому на підприємствах державної та комунальної форм власності сума заборгованості склала 308,2 мільйона гривень або 26,7% від загальної суми заборгованості економічно активних підприємств.

З початку року борг зріс в 1,4 раза, у тому числі на економічно активних підприємствах на 51,7% і становив 1154,3 мільйона гривень, або більш як 70% від загальної його суми, також відзначив глава держави.

"Центральні та місцеві органи виконавчої влади належним чином не контролюють своєчасність та повноту виплати заробітної плати, органи статистики недостатньо перевіряють достовірність поданої суб'єктами господарювання звітності. Не повною мірою здійснюють контроль за додержанням законодавства про оплату праці органи державної податкової служби", - наголосив Ющенко.

Також він констатував, що недоїмка платників страхових внесків до Пенсійного фонду на 1 липня 2009 року становила 2,9 мільярда гривень, що на 34,2% більше, ніж на початок 2009 року.

Про вжиття відповідних заходів президент попросив прем'єр-міністра поінформувати його особисто.

Нагадаємо, зараз Україна очікує на офіційну реакцію Віктора Ющенка на звинувачення його російського колеги Дмитра Мєдвєдєва в антиросійській політиці українського керівництва. Після цього має послідувати й офіційна реакція вітчизняного МЗС.

Мєдвєдєв звинуватив Віктора Ющенка в тому, що за роки його президентства Київ відійшов від принципів дружби та партнерства з Росією. Зокрема, президент РФ згадав про позицію України щодо російсько-грузинської війни минулого року, поставки української зброї до Грузії, трактування історії всередині України, прагнення української влади інтегруватися до НАТО, мовні проблеми та "втручання" у церковні справи.

Через "антиросійський курс" Ющенка Мєдвєдєв також вирішив поки не відправляти до України нового посла РФ Михайла Зурабова.

Читайте також:

Росія обіцяє не розривати дипломатичні стосунки з Україною

Мєдвєдєв пригадав Ющенку усі його антиросійські провокації

Росії нагадали, що після відкликання посла зазвичай починається війна

Тимошенко зізналася, що не читає листи Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: