Солдати скаржаться, що мало часу проводять на полігонах і рідко беруть в руки зброю.
Українській армії виповнився 21 рік. Солдати кажуть, що дідівщини стало набагато менше, але скаржаться, що замість навчань на полігонах метуть двори у своїх частинах та роблять там ремонти, пише "Сегодня".
"Я за 8 місяців всього один раз стріляв, а так все нормально. До речі, над новачками не знущаємося, тому що можуть бути проблеми за будь-яку подряпину", - розповів один із солдатів-строковиків Антон, який служить в Києві.
"А ми навпаки, коли були в учебці, то навичок отримали багато, нудьгувати не доводилося. Я розвідник, за легендою повинні проходити непоміченими перед супротивником і в лісі, і на відкритій території, наприклад, в полі", - сказав нам солдат-строковик Віктор Зволинський.
Запорізький дембель Владислав каже, що в їхній частині "діди" примушували новачків і на "поїзді" катати, і сигарети розмальовувати, але тепер нікого не б'ють.
"Дембельський потяг", який був в радянській армії, наші "діди" вдосконалили. Новачок повинен розгойдувати ліжко, імітуючи, що дембель їде додому, другий повинен принести йому чай, ніби він провідник, а третій - дати "діду" сигарету з написом "Улюбленому дідусю", - сказав Владислав.
Як зізналися інші дембеля, солдати повітряних військ люблять пожартувати над новачками, піднімаючи спинку ліжка і вигукуючи: "Зліт дозволяю!", сплячий при цьому з'їжджає з ліжка і розводить руками, наче це крила літака.
У Мінобороні рапортують, що тієї дідівщини, яка була в армії раніше, вже немає, бо на службу відбирають не тільки здорових, але і психічно стійких. Втім, як розповів командир однієї з частин у Київської області, і серед них попадаються "унікуми".
"Був у мене такий солдат, який не знав таблиці множення. Але, коли я його попросив показати на карті, де знаходиться Африка, то не думав, що він буде її довго шукати десь біля Франції та Англії. І сміх, і гріх", - розповів командир.
Раніше повідомлялося, що всього Україна на осінній призов витратила близько 1,7 млн гривень.