Замку-музею на Львівщині через борги відключили світло і тепло

Олеський замок, який перебуває у підпорядкуванні Мінкультури, заборгував за електроенергію 50 тис. гривень.

Електропостачання одного з найстаріших історичних пам'яток Львівської області - Олеського замку - припинено, повідомляє відділ корпоративних зв’язків ВАТ “Львівобленерго”.

За повідомленням, станом на 25 лютого борг Олеського замку за спожиту електроенергію становив 50 тис. 46 гривень.

"Львівобленерго” підкреслює, що не має права безоплатно постачати електроенергію споживачам, оскільки в чітко визначені угодою терміни розраховується з ДП "Енергоринок” за куповану електроенергію. Тому підприємство зобов’язане припиняти електропостачання боржникам.

Нагадаємо, що з 22 січня музей "Олеський замок” не опалюється. На сьогодні температура у залах і фондах Олеського замку ще плюс 2-5 градусів. У приміщенні замку утворюється висока вологість, що становить найбільшу загрозу для картин і скульптур.

Експозиція музею налічує понад півтори тисячі експонатів середньовічного мистецтва. Серед них унікальні ікони, одна з найбільших у Європі колекцій дерев’яної скульптури, роботи Пінзеля, а також численні гобелени, меблі, батальна картина Мартіно Альтомонте "Битва під Віднем”.

Ці унікальні твори починають нищитись через вологість і різку зміну температури.

Музей "Олеський замок” є у підпорядкуванні Міністерства культури. Перша письмова згадка про Олеський замок датується 1327 роком.

Читайте також:

У Балоги відберуть Мукачівський замок

Карла Бруні продала сімейний замок

Борг "Київенерго" сягнув 1,4 млрд. грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: