"Замок Балоги" стане державним заповідником

Верховна рада вирішила захистити замок "Паланок" і зробила його заповідником.

Верховна рада ухвалила постанову про заходи щодо збереження пам'ятки культурної спадщини замку "Паланок", що знаходиться у Мукачеві Закарпатської області.

"За" відповідне рішення проголосували 336 народних депутатів із 432 зареєстрованих у сесійній залі парламенту.

Відповідно до постанови, Кабінет міністрів повинен розробити заходи щодо створення державного історико-архітектурного заповідника "Замок "Паланок" з віднесенням його до сфери управління Міністерства культури та туризму.

Крім того, Генеральній прокуратурі було рекомендовано перевірити законність рішень Мукачівської міської ради щодо передачі замку "Паланок" до комунальної власності та вжити відповідних заходів прокурорського реагування.

Нагадаємо, у жовтні міськрада Мукачева ухвалила рішення віддати замок "Паланок" в оренду на 46 років за 10 мільйонів гривень. Переможцем конкурсу було визнаного його єдиного учасника - ТОВ "Високий замок".

Пізніше з'явилася інформація про те, що до компанії, яка взяла замок в оренду, причетні родичі глави Секретаріату президента Віктора Балоги, зокрема його дружина та дружина його двоюрідного брата.

Після того, як історія із замком стала скандальною, родичі керівника СП відмовилися від оренди та намірів відреставрувати "Паланок" і перетворити його на туристичний комплекс.

Читайте також:

Мукачівський замок шукає господаря: Балога від нього відмовився

Дружина Балоги відмовилася від Мукачівського замку

Генпрокуратура візьметься за Мукачівський замок

Балога хоче приватизувати палац графів Шенборнів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: