Замовлення йшло з Москви. Адвокат розповів, навіщо окупанти затримували Климента і чому все провалилось

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

І хоча цього разу усе обійшлося, небезпека, в якій опинився священнослужитель, нікуди не зникає.

Адвокат Микола Полозов розповів деталі затримання архієпископа Климента в окупованому Криму і назвав головні цілі, які переслідувала Москва.

Про це йдеться на його сторінці у Facebook.

Архієпископ Климент сьогодні, 3 березня, збирався виїхати на автобусі до Ростова-на-Дону, щоб побачитися там з українським політв'язнем Павлом Грибом, а також надати йому духовну підтримку, сповідувати і причастити.

Об 11:45 співробітники ППС зайшли в автобус, вивели звідти архієпископа і провели огляд його особистих речей. Там були підрясник, єпитрахиль, поручі – все необхідне для релігійних дій.

ВідеоУ Криму затримали архієпископа ПЦУ Климента

Окупанти затримали архієпископа ПЦУ Климента. Із Симферополя він саме планував їхати у Ростов-на-Дону, щоб відвідати судове засідання та зустрітися з українським політв'язнем Павлом Грибом. Російська поліція затримала його прямо в автобусі на вокзалі. Далі його відвезли у районний відділок. До нього вже приїхав адвокат, а телефоном із самим Климентом, змогла зв'язатися український омбудсмен Людмила Денисова. 

У Криму затримали архієпископа ПЦУ Климента

За п’ять хвилин з’явилась заява від невідомого "прихожанина", в якій архієпископа звинуватили у крадіжці всіх цих речей. "Співробітників поліції не збентежило те, що ці речі належать Клименту і він їх взяв зі своєї церкви", - відзначає Полозов.

Климента привезли до відділу поліції району "Центральний", де протягом майже 5 годин утримували. Практично одразу до нього приїхав адвокат Еміль Курбедінов, згодом – Полозов. Там Климент пояснив, що всі ці предмети - його особисте майно, а звинувачення в крадіжці - абсурд.

 "Оскільки ніяких протоколів щодо Климента не складали і він не був затриманий, ми з Емілем запропонували Архієпископу покинути відділ. У журналі записів Климент поставив позначку, що має претензії до співробітників поліції через утримання його понад 3 години", - йдеться у повідомленні.

Коли Климент разом з адвокатами вже вийшов, на вулиці їх наздогнав заступник начальника поліції і повідомив, що є нова заява – про лайку архієпископа під час огляду. Усіх запросили до наступного відділку - "Київського" - для складання протоколу.

Там Климент з адвокатами дві з половиною години чекали заявника, без якого протокол скласти не могли. Архієпископа тим часом намагалися запросити на розмову без захисників. Коли ж така сумнівна пропозиція була відкинута, для співробітників це вочевидь стало несподіванкою – вони "розгубилися, зам'ялися і були змушені піти".

Климент з адвокатами
Еміль Кубердінов/facebook

За півгодини до закінчення терміну до відділку привели чоловіка, який за словами адвоката, нагадував "алкоголіка і безхатька" одночасно. Саме він чув, як архієпископ нібито нецензурно висловлювався.

Як відзначив адвокат, весь цей час зовні "бушував інформаційний шторм". Українські журналісти, громадські працівники, посадові особи робили все, що було в їхніх силах, аби допомогти Клименту. "Російська влада явно не очікувала, що в неділю буде така реакція ззовні, а до самого Клименту приїдуть адвокати", - вважає адвокат.

Приблизно тоді ж Людмила Денисова повідомила Полозову, що за повідомленням російського омбудсмена, щодо Климента російська влада не збирається складати ніяких протоколів. "Хоча за півгодини до того інформація була явно протилежною", - відзначає Полозов.

І дійсно, майор поліції, що прийшла з паперами в руках тримала тільки бланк пояснення. Архієпископ Климент скористався правом не свідчити проти себе, про що і було зроблено відповідний запис у бланку пояснення. О 21:06 усі троє залишили відділ поліції "Київський".

Климент на свободі
twitter/Микола Полозов

"Правозахисна і релігійна діяльність Архієпископа Климента, його підтримка українських політв'язнів вже давно шалено дратує російська влада в окупованому Криму", - зазначає Полозов.

На його думку, замовлення на архієпископа було оформлене з Москви. Локальним завданням силовиків було не допустити зустрічі Климента з Павлом Грибом, глобальним – перешкодити його діяльності та залякати.

Захисник відзначає, що розрахунок був "майже правильний": неділя, всі відпочивають, ніякої активності бути не повинно.

"Але прорахувалися. Вони не очікували, що Еміль Курбедінов і я опинимося поруч, вони не очікували, що реакція української та світової громадськості буде настільки гострою", - пояснив Полозов. "Тому були змушені перегравати, що називається, на ходу. Рішення приймалося в Москві. Цього разу Архієпископа Климента вдалося відбити. Але, боюся, цього разу, на жаль, не останній", - підсумовується в повідомленні.

Як зваявили раніше у МЗС, затримання архієпископа Сімферопольського та Кримського Климента на окупованому півострові є планомірним наступом на українське православ'я. Україна звертатиметься до ООН та інших міжнародних організацій з питанням утисків прав і свобод вірян в окупованому Криму.

Залиште свій коментар

Вибір редакції