"Справляє потреби у ліфті і коридорі": у Кривому Розі без води та газу живе забута дітьми старенька

Дата публікації
Перегляди
7601
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Справляє потреби у ліфті і коридорі": у Кривому Розі без води та газу живе забута дітьми старенька

Мешканці багатоповерхівки жаліються на бабусу, яка справляє потреби у ліфті і коридорі.

У Кривому Розі літня жінка, яка мешкає у багатоповерхівці, справляє потреби у будинку: на площадці, у ліфті і навіть на лавці перед під'їздом. Сусіди пенсіонерки не знають, як вирішити цю проблему.

Про це ТСН.ua розповіла сусідка бабусі Ірина Твірітіна.

Рідним не потрібна

Молода жінка скаржиться, що 78-річна Лідія Федорівна, яка мешкає у сусідній квартирі, має проблему нетримання за віком і в результаті фізичні потреби справляє там, де ходить: у ліфті, у коридорі і у під'їзді.  Всюди стоїть неприємний запах.

"Гуляючи на лавці, "ходить за великим" прям на лавку, а в під'їзді просто одні калюжі, неможливо пройти. Тиждень тому хтось щедро насипав їй під двері сухої хлорки, сусід з квартири навпроти побудував біля її квартири бордюр, щоб сеча не текла йому під двері. На днях був скандал - дідусь з 7-го поверху їй годину пояснював, що потрібно прибирати, купатися, а вона йому у відповідь матюки. Ми сьогодні після неї їхали в ліфті, дитина вирвала все, що поїла перед прогулянкою", - розповіла ТСН.ua Ірина.

Сусіди пенсіонерки розповідають, що це почалося близько 2 років тому. Літня жінка запустила себе, не миється і не перевдягається. З її квартири почав долинати неприємний запах, а людям, які живуть на одному майданчику з пенсіонеркою, довелося прибирати випорожнення у коридорі і в ліфті.  Виявилося, що бабуся має двох дітей: сина і доньку. Донька до матері зовсім не приходить, син - дуже зрідка.

"Рідні забрали у пенсіонерки документи на квартиру, отримують замість неї пенсію і відключили їй газ і воду, "щоб не нашкодила сусідам", тож помитися і приготувати собі іжу їй просто ні на чому і нічим", - розповіла сусідка бабусі.

Спочатку сусіди зверталися до поліції, там, за їхніми словами, сказали, что такими питаннями не займаються. Телефонували до соцслужби, але в пенсіонерки двоє дітей, тож там теж тільки знизали плечима.

Тоді сусіди опублікували цю історію в соцмережах  і таким чином присоромили дітей Лідії Федорівни, що не доглядають за своєю матір'ю. Діти, кажуть, відреагували, приїхали помили перевдягли, завезли продуктів... і на цьому все закінчилося. Через деякий час ситуація повернулася.

"Я  телефонувала до поліції, там сказали, що допомогти нічим не можуть, мовляв, ми передамо звернення дільничному, але він так і не зв'язався зі мною. Ми вже не знаємо куди нам звертатися, це  - просто нестерпно. Пенсію, як і раніше отримує син. Я телефонувала у соцзахист, там сказали, ми нічого робити не будемо, шукайте дітей і говоріть їм. Вчора весь день вона просиділа на лавці і кожного, хто йшов, просила піти до сина, а він так і не прийшов. Годує іноді її дідусь з 4-го поверху - напевно, це вся їжа, яку вона їсть. Бачила як дід її підгодовував, це було просто страшно. Він їй дав яблуко, ковбасу і хліб, вона це все жадібно їла, а потім по кишенях ховала. Маючи дітей, опинитися в такій ситуації це дуже страшно", - говорить сусідка пенсіонерки. 

Вплинути на дітей не можуть 

У департаменті соцполітики Криворізької міської ради ТСН.ua розповіли, що про цю ситуацію знають, але вплинути на дітей, щоб ті почали доглядати за своїми батьками, вони не можуть.

"Наші працівники  відвідували жінку. Якщо людина має рідних, то  відповідно до Сімейного кодексу, вони повинні її доглядати. Якщо такий догляд належним чином не здійснюється, потрібно звертатися до дільничного інспектора.  З метою захисту людини, можна її оформити до одного з будинків милосердя, або будинку-інтернату, але потрібна згода самої людини. Жоден законодавчий документ не говорить, яким чином родичів можна змусити доглядати за батьками. У моїй практиці мені доводилося телефонувати на підприємство і змушувати керівника тиснути на працівника, аби той доглядав за батьками", - розповідає ТСН.ua начальниця департаменту соцполітики міськвиконкому Інеса Благун.

Вона повідомила, що родичі можуть оформити жінку до Будинку милосердя на платній основі. Це коштує в середньому 5 тисяч гривень щомісяця. Частина - це пенсія людини, решту доплачують родичі.

Слід зазначити, що до пенсії Лідія Федорівна працювала бригадиром на залізниці. Мала чоловіка, але той помер більше 10 років тому.  Жінка забрала у дочки 10-місячну онучку Олену, виростила, виховала і звідси видавала заміж. У 18 років та з'їхала і, за словами сусідів, до бабусі не приїздить. До цього пенсіонерка мала 4-кімнатну квартиру, але розміняла її для сина та перебралася з чоловіком в однокімнатну у цій багатоповерхівці. 

Як пообіцяли ТСН.ua в департаменті соцполітики міськвиконому,  працівники соцзахисту ще раз відвідають занедбану пенсіонерку, поговорять з нею та родичами і залучать до розмови дільничного інспектора. 

Наступна публікація