"Занепокоєні станом здоров’я архієпископа": в РПЦ відреагували на заяви про припинення їхнього існування в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там також зазначили, що готові відправити його на навчання до однієї зі своїх семінарій.

У Російській православній церкві всерйоз "занепокоєні станом здоров’я" Константинопольського архієпископа Іови, який заявив, що рішення Вселенського патріархату від 11 жовтня фактично припинило існування Московського патріархату на території України.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав керівник прес-служби Московського патріархату, священик Олександр Волков.

"Звучать дуже тривожні заяви архієпископа Іова (Гечі). Ми серйозно стурбовані станом його душевного і духовного здоров'я", - заявив він.

За словами священика, церква готова "зібрати йому кошти на лікування або направити на навчання до однієї з семінарій РПЦ".

Звучат очень тревожные заявление архиепископа Иова (Гечи). Мы серьезно обеспокоены состоянием его душевного и духовного...

Опубліковано Александром Волковим П'ятниця, 2 листопад 2018 р.

Напередодні архієпископ Тельміський Іов заявив, що останнє рішення Вселенського патріархату 11 жовтня скасувало юрисдикцію Російської православної церкви над українським єпископатом.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

У відповідь на це рішення, 15 жовтня Російська православна церква заявила про розірвання відносин з Константинопольським патріархатом. Їхнє рішення підтримали також і білоруські священики.

ВідеоТомос для України: як просувається процес отримання автокефалії для православної церкви

Увесь український православний світ в очікуванні. Уже до кінця листопада очікується Об'єднавчий Собор, де священики з усіх наявних в Україні православних церков мають створити нову Єдину помісну православну церкву та обрати її очільника. Тільки після цього Патріарху нової церкви буде наданий Томос про автокефалію і закінчаться 300 років церковної анексії Київського престолу російським патріархатом. 

Томос для України: як просувається процес отримання автокефалії для православної церкви

Залиште свій коментар

Вибір редакції