Заперечення РФ щодо юрисдикції Міжнародного трибуналу у спорі з Україною є необґрунтованими - МЗС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Суд не може взяти ці заперечення до уваги, наголошують у МЗС.

У Міністерстві закордонних справ України наголошують, що письмові заперечення Російської Федерації щодо юрисдикції Арбітражного трибуналу з морського права в рамках арбітражного провадження про права прибережної держави в Чорному, Азовському морях і Керченській протоці є необґрунтованими, й суд не може взяти їх до уваги.

Про це йдеться у заяві прес-служби МЗС, яка була поширена у п'ятницю, 30 листопада.

"Україна вважає, що письмові заперечення Російської Федерації щодо юрисдикції Арбітражного трибуналу з морського права є необґрунтованими і не можуть бути прийняті Трибуналом до уваги", - йдеться у ньому.

У МЗС нагадали, що 27 листопада Україна надіслала Арбітражному трибуналу з морського права відповідь на заперечення з приводу юрисдикції Арбітражного трибуналу з морського права, висловлені Російською Федерацією у рамках міждержавного арбітражного провадження за Конвенцією ООН з морського права.

У своїй відповіді Україна наголошує, що попри спроби Росії уникнути відповідальності за свої протиправні дії у Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці, Арбітражний трибунал з морського права має повне право заслухати справу України.

"Україна обґрунтовано заявляє, що Російська Федерація незаконно відсторонила Україну від користування своїми морськими правами та узурпувала суверенне право України регулювати свою діяльність у власному морському просторі", - наголошують у МЗС.

Зазначається, що Росія, серед іншого, продовжує незаконно видобувати українські енергетичні та рибні ресурси, завдаючи шкоди українським рибалкам, блокує рух до українських портів, незаконно побудувавши міст через Керченську протоку.

"Російська Федерація має та буде притягнута до відповідальності за зухвале порушення міжнародного морського права та суверенних справ України", - підкреслюють у міністерстві.

Нагадаємо, 27 листопада МЗС України проінформувало арбітражний трибунал, який розглядає порушення РФ Конвенції ООН з морського права, про останні дії Росії у Керченській протоці.

Як повідомлялось, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того самого дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон.

В ніч проти 26 листопада РНБО провела екстрене засідання та запропонувала ввести в Україні воєнний стан у зв'язку з агресією Російської Федерації в Азовському морі.

Після рішення Радбезу спікер Верховної Ради України Андрій Парубій скликав позачергове засідання Верховної Ради на понеділок, 26 листопада, о 16:00. Президент Петро Порошенко, своєю чергою, ввів у дію рішення та вніс до Верховної Ради законопроект про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", який згодом затвердили українські депутати.

ВідеоЧерез піратський напад на українські кораблі Україна звернулася до міжнародного трибуналу ООН

У вітчизняному МСЗ кажуть: оскаржуватимуть поведінку Росії, використовуючи всі можливі правові засоби. Тим часом Франція та Німеччина - не збираються запроваджувати проти Москви додаткові санкції через новий виток агресії. Про це повідомляють німецькі ЗМІ з посиланням на джерела в дипломатичних колах. 

Через піратський напад на українські кораблі Україна звернулася до міжнародного трибуналу ООН

Залиште свій коментар

Вибір редакції