Майже тиждень лікувалася вдома: у Запоріжжі від правця померла жінка

Майже тиждень лікувалася вдома: у Запоріжжі від правця померла жінка

Фото: УНІАН

Місцева жителька 5 днів лікувалася вдома, а коли стало зовсім погано, звернулася до лікарів.

У Запоріжжі зафіксували випадок смерті від правця. Померла літня жінка, яку ушпиталили до лікарні у важкому стані.

Про це повідомляє Центр громадського здоров'я  МОЗ України.

У Запоріжжі у важкому стані до лікарні доправили 84-річну жінку. Медики діагностували у неї правець. Врятувати пенсіонерку не вдалося.

Імовірно, жінка інфікувалася, коли працювала на дачній ділянці, адже медики виявили у неї на лівій п’яті трофічну виразку. На п’яту добу після отримання рани жінка звернулася по допомогу до сімейного лікаря. Вона скаржилася на біль у горлі, дискомфорт і утруднення під час ковтання їжі .

"Оглянувши захворілу сімейний лікар виявив неврологічну симптоматику та запідозрив гостре порушення мозкового кровообігу. Того ж дня після низки дообстежень жінку госпіталізували до відділення реанімації. Стан захворілої був важкий. Увечері лікарі зафіксували наростання дихальної недостатності, жінку ​​перевели на ШВЛ. За весь час перебування в стаціонарі захворіла була у вкрай важкому стані. Два дні потому жінка померла", - розповідають у Центрі.

Зі слів сімейного лікаря та запису в медичній документації, жінка отримала два щеплення проти правця в 1996 році.

Нагадаємо, що у Львівській області на правець захворіла дитина віком 7 років. Перед цим дитина зламала ногу, а за тиждень у днеї з’явилися симптоми правця. Дитину перевели до реанімаційного відділення. Введено протиправцевий імуноглобулін.

Всього в Україні за 5 місяців 2021 року — із січня до травня — зареєстрували 2 випадки правця. За аналогічний період 2020 року виявили 5 випадків недуги. Всього в 2020 році зареєстрували 12 випадків правця.

Новини України: львівські лікарі рятують 7-річну дівчинку від правця

Новини України: львівські лікарі рятують 7-річну дівчинку від правця

Повʼязані теми:

Наступна публікація