Вірус заразив кілька сотень комп'ютерів.

Мешканець Нікополя розміщував в Інтернеті безкоштовні відеоролики і поширював серед користувачів вірус "Petya.A".

Про це повідомляє Кіберполіція.

Було встановлено, що хакер причетний до інфікування близько 400 комп'ютерів. Кіберполіція виявила компанії, які використовували послуги чоловіка для псевдоінфікування вірусом, приховування злочинної діяльності та ухилення від сплати штрафних санкцій державі.

Зокрема, 51-річний мешканець Дніпропетровщини виклав у Мережі відео з детальним описом того, яким чином можна запустити вірус "Petya.A" на комп'ютерах. У коментарях до відео чоловік розмістив посилання на свою сторінку в соцмережі, на яку він завантажив сам вірус та розповсюдив його користувачам. 

Під час обшуків у хакера виявили файли із шкідливим програмним забезпеченням подібним до вірусу "Petya.A". Поліцейським чоловік пояснив, що після кібератаки у червні він завантажив вірус до свого аккаунту на файлообмінному сервері.

Заходи щодо притягнення керівництва недобросовісних компаній до відповідальності уже ведуться, а стосовно чоловіка вирішується питання щодо оголошення підозри.

Нагадаємо, вірус Petya запустили для знищення файлів, а не вимагання грошей. Фахівці встановили, що вірус лише походив на здирник, утім його метою було знищення файлів. Коли в нього це не виходило, він переходив на варіант з вірусом-здирником. Зазначається, що підрозділ Cisco Talos спеціалізується на дослідженні і аналізі загроз у сфері інформаційної безпеки. 

1 липня Служба безпеки України заявила про те, що їй вдалося встановити причетність спецслужб РФ до атаки вірусу-вимагача Petya.A. Але у "Держдумі РФ" таку заяву назвали "фейком". Головною метою масштабної кібератаки вірусом Petya.A СБУ називало дестабілізацію ситуації в Україні. 

ВідеоПлатників податків, що не встигли вчасно подати звіти через вірус Petya, не штрафуватимуть

Залиште свій коментар