Заради євроінтеграції Тимошенко заговорила польською

Українська прем'єр під час святкування річниці падіння польського комунізму висловила впевненість у вступі своєї держави до Євросоюзу.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко вважає, що проблеми спричинені економічною кризою, не зіб'ють східноєвропейські країни, зокрема Україну, зі шляху свободи та демократії.

Про це глава українського уряду заявила у Кракові під час святкування 20-ї річниці падіння комуністичного режиму в Польщі.

"Труднощі, які ми переживаємо сьогодні, просто бліднуть порівняно з тими викликами, які вдалося подолати для повалення тиранії. Ми не дозволимо цим проблемам, сьогоднішній кризі, сьогоднішнім труднощам збити нас з курсу - з курсу свободи, демократії і благополуччя", - наголосила Тимошенко.

При цьому вона вважає, що сьогодні мало вшановувати події 20-річної давнини, а треба продовжувати звільнення від залишків тоталітарного режиму, адже деякі з них ще живі.

"Мій друг, прем`єр-міністр Польщі (Дональд Туск – ред.) успішно в кризу долає всі труднощі, і я бажаю йому успіхів у цьому і процвітання Польщі", – сказала прем'єр.

Вона також висловила упевненість в тому, що Україна вступить до Європейського Союзу.

"Європейський проект поки що до кінця не завершений. Не завершений тому, що там ще немає повноцінної участі України (оплески в залі - ред.). Але хочу звернутися до всіх вас, звернутися до всіх моїх колег з Європейського Союзу, хочу звернутися до всіх поляків, до мого друга пана Туска, котрий нам завжди допомагав, і зараз у залі присутній і колишній президент Польщі пан Квасневський, якого називали захисником українських євроінтеграційних прагнень. Я хочу подякувати вам за те, що Польща є однією з тих країн, яка наполегливо намагається прокласти для України шлях туди, де ви вже є. Ми вам заздримо, але віримо в те, що Україна буде в Європейському Союзі", - наголосила Тимошенко.

Вона додала, що Україна вміє перемагати, але іноді для цієї перемоги потрібен додатковий час. В якості прикладу прем'єр навела перемогу донецького "Шахтаря" в Кубку УЄФА.

Свій виступ Тимошенко завершила фразою польською мовою: "Хай наша солідарність живе тисячу років".

Нагадаємо, Тимошенко у Кракові бере участь у заходах, присвячених 20-річчю падіння комуністичного режиму в країнах Східної Європи.

Під час свого візиту глава українського уряду має провести низку зустрічей, зокрема з канцлером ФРН Ангелою Меркель і польським прем'єром Дональдом Туском.

Читайте також:

Тимошенко поїхала до Польщі святкувати падіння комунізму

СБУ викрала документи про "ширку" з комп'ютера Тимошенко

Польща хоче бачити Україну членом Євросоюзу

В Німеччині вперше визнали право України на вступ до ЄС

ВідеоВиступ Тимошенко в Польщі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: