Зараз провести вільні вибори на Донбасі неможливо - голова ОБСЄ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На його думку, спочатку російські війська мають покинути українську землю.

Голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, вважає, що зараз немає умов для проведення виборів на окупованому Донбасі. Про це він розповів в інтерв'ю виданню BBC-Україна.

За його словами, вільні вибори на Донбасі можуть відбутися тільки в системі української юрисдикції.

"Я думаю, що вільні вибори можуть пройти тільки у вільній обстановці, і звичайно по українських законах і при спостереженні з боку міжнародних спостерігачів ОБСЄ, інших міжнародних організацій, тобто в системі української юрисдикції. Тільки після цього, коли ми досягнемо такої ситуації, ми зможемо організувати вибори і назвати їх вільними", - заявив Лайчак.

При цьому передувати проведенню виборів, на думку глави ОБСЄ, повинен вивід російський військ з регіону, а також встановлення Україною контролю над кордоном на Сході.

Нагадаємо, 14 вересня спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що проведення майбутніх виборів на територіях Донбасу, які нині окуповані, залежить від Російської Федерації. Адже саме вона має вирішити питання безпеки в цьому регіоні.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що вибори на окупованій частині Донбасу можуть бути лише за українським законодавством.

Відео Вибори на окупованій частині Донбасу можуть бути лише за українським законодавством - Зеленський

Про це заявив президент Володимир Зеленський після спільного брифінгу з президенткою Естонії. Він нагадав, що вибори на Донбасі прописані в мінських угодах і, зокрема про це, він збирається говорити у "нормандському форматі".    

Вибори на окупованій частині Донбасу можуть бути лише за українським законодавством - Зеленський

Залиште свій коментар

Вибір редакції