РНБО провела засідання

Президент Віктор Ющенко провів засідання РНБО, на якому обговорюється підвищення рівня життя населення України.

Віктор Ющенко
Сайт президента України
Віктор Ющенко продовжує наполягати на реалізації своїх соціальних ініціатив.
Президент України Віктор Ющенко відкрив засідання Ради національної безпеки та оборони, присвячене основним напрямкам фінансового забезпечення заходів щодо підвищення життєвого рівня населення в 2008 році.

На початку засідання Ющенко зазначив, що на розгляд ради виносяться два питання, одне із яких буде розглядатися в закритому режимі.

З першого питання щодо соціальної політики держави після президента виступить із доповіддю перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров. "Я впевнений, що розгляд державного бюджету на 2008 рік - важливе питання, і в нас є можливість поліпшити соціальну політику, що проводилася в 2007 році", - заявив Ющенко.

Президент зазначив, що потрібно врахувати всі потреби із забезпечення своєчасного фінансування соціальної політики держави й визначити пріоритетність соцпрограм.

"Коли ми говоримо про перспективу 2008 року, я хотів би, щоб ми підійшли програмно, щоб було визначено їх пріоритетність", - заявив Ющенко. Президент також зазначив необхідність обговорити макроекономічний підхід і параметри, які впливають на темпи економічного-соціального розвитку країни.

"Я глибоко переконаний у тому, що країна не добирає балів у сфері соціальної політики", - заявив президент.

Ющенко, крім того, заявив, що він вважає за необхідне відобразити в законопроекті про державний бюджет на 2008 рік розширення самостійності місцевих бюджетів. 

Президент пояснив, що необхідно збільшити ресурсну базу місцевих бюджетів за рахунок зміни механізму перерозподілу коштів держбюджету. "Йдеться про те, щоб через ресурсну базу місцевих бюджетів збільшити надходження, в тому числі й за рахунок перерозподілу коштів центрального зведеного бюджету", - сказав Ющенко. 

При цьому він зазначив, що збільшення акумуляції коштів у місцеві бюджети може бути досягнуто також шляхом перегляду місцевих податків. За словами президента, даний ресурс дозволить акумулювати близько 30 мільярдів гривень.

Ющенко також запропонував підвищити мінімальну заробітну плату в Україні до 600 гривень наступного року. 

Говорячи про свої соціальні ініціативи, глава держави наголосив на важливості такого показника, як мінімальна заробітна плата, з якого йде обрахунок по багатьох інших соціальних показниках. 

Президент вважає, що поетапно в наступному році мінімальна зарплата має підвищуватись від 500 до 600 гривень. "Це по силам українській економіці", - сказав він.
На думку Ющенка, цей крок дозволить підвищити на 20% посадові оклади 16 мільйонів людей. 

Президент в ході засіданні перерахував всі 30 своїх соціальних ініціатив, зазначивши, що бюджет 2008 року повинен бути соціально орієнтованим і мати чіткі пріоритети. Ющенко підкреслив, що на реалізацію його ініціатив потрібно 41 мільярд гривень. Він зауважив, що у держави є достатньо фінансів для реалізації відповідних цілей. 

Зокрема, у 2008 році приріст бюджету очікується на рівні 50-60 мільярдів гривень, сказав президент. ”Тому дискусію, де брати ресурси, не варто піднімати”, - підкреслив він. 

Також Віктор Ющенко розкритикував реалізацію виконавчою владою України важливих державних програм.

Президент підкреслив, що зараз завершується робота над формуванням проекту державного бюджету на 2008 рік, і вже за декілька тижнів він буде переданий в парламент. Ющенко наголосив, що вже сьогодні необхідно говорити про те, щоб бюджет був направлений на вирішення низки важливих державних програм. 

Глава держави підкреслив, що є неприпустимою ситуація, зокрема, в освіті. Він вважає, що забезпечення шкіл всім необхідним має стати пріоритетом влади.
 
"Це повинно стати нашою амбіцією незалежно від того, до чиєї компетенції воно належить", - підкреслив Ющенко.
Він наголосив, що необхідно знаходити фінансування на всі програми, пов’язані зі школою. "Не вистачає коштів, давайте робити маневри", - закликав президент.
 
Він також розкритикував ситуацію з виконанням програми "Шкільний автобус". "Переконаний, що виконавчій владі необхідно підняти червону картку", - сказав Ющенко.

Засідання РНБО
УНІАН
Соціальна тематика домінує на сьогоднішньому засіданні РНБО.
Президент, крім того, закликав політичні сили не спекулювати на соціальних питаннях у ході виборчої кампанії. 

Ющенко підкреслив, що у ході виборчої кампанії кожна політична сила заявляє про наміри додатково виділити десятки мільйонів гривень на фінансування соціальних програм. "Робіть, але візьміть аркуш паперу, підрахуйте і не брешіть людям", - закликав він політиків. 

Водночас, глава держави наголосив, що він готовий відповісти за кожну цифру в запропонованих ним соціальних ініціативах. 

Президент підкреслив, що підвищення соціальних стандартів у 2008 році є важливим політичним рішенням, яке необхідно буде ухвалити.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: