Засідання ЦВК не відбулося

На засідання прийшли восьмеро представників ЦВК замість необхідних десяти. Комісія поки відмовляється розглядати питання обнулення списків НУ та БЮТ.

Засідання Центральної виборчої комісії не відбулося. П’ять членів ЦВК будуть вимагати проведення засідання завтра.

Про це повідомив журналістам член ЦВК Михайло Охендовський після того, як стало зрозуміло, що для проведення засідання не вистачає кворуму. На засідання прийшли вісім членів ЦВК, а для кворуму необхідно 10.

П’ять членів ЦВК в присутності журналістів підписали звернення до голови ЦВК про проведення такого засідання завтра, о 16.00. 

Охендовський висловив сподівання, що завтра засідання відбудеться. При цьому він зауважив, що присутні члени ЦВК сподівались, що таке засідання відбудеться сьогодні.

Шаповал
УНІАН
Володимир Шаповал, голова ЦВК
Він підкреслив, що на засідання планувалось винести лише одне питання – про закріплення регіонів за членами ЦВК. Він продемонстрував постанову ЦВК від 1999 року, де розподіл по регіонах відбувався саме на підставі постанови.

«Єдине, на чому ми наполягаємо, щоб питання про закріплення за регіонами, розглядалось колегіально», - сказав Охендовський.

Він заперечив, що сьогодні ці вісім членів ЦВК хотіли розглянули питання щодо списків БЮТ і «Нашої України» чи то анулювання списків, чи то визнання обраними.

Відповідаючи на запитання, що вони робитимуть, якщо і завтра засідання не відбудеться, Охенжовський наголосив, що у разі ігнорування вдруге їхньої вимоги, вони порадяться, що робити далі.

Сьогодні ж заступник голови ЦВК Андрій Магера заявив про те, що комісія вважає некоректною проводити «обнулення» списків депутатів фракцій «Наша Україна» та БЮТ до прийняття рішення Київським апеляційним судом за скаргою Партії промисловців і підприємців України.

«На сьогодні суд не розглянув цієї скарги і, тим паче, рішення з цього питання ще не прийняте. Центральна виборча комісія такої апеляційної скарги не подавала», - сказав Магера.  

Заступник голови ЦВК вважає позитивним той факт, що Центральна виборча комісія утрималася від подачі адміністративної скарги з питання «обнулення» списків депутатів.

«ЦВК не повинна підтримувати жодну зі сторін незалежно від того, хто виступає позивачем, а хто – відповідачем. Для Центральної виборчої комісії було б некоректним приймати рішення до вирішення цього питання в Київському апеляційному суді. Інакше, це можна розглядати як тиск на суд», - додав Магера.

При цьому він звернув увагу на існуючі проблеми щодо реалізації положень закону про вибори народних депутатів стосовно виключення депутатів із списків. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: