Засмага може спричинити рак шкіри

Дози сонячного опромінення сумуються впродовж життя і призводять до мутації клітин.

Поки погіршення погоди не охопило всю країну, українці активно смажаться на пляжах - вітчизняних та закордонних. Дерматологи попереджають - інтенсивна засмага обертається меланомою і раком шкіри.

Лише в Києві щодня фіксують двадцять нових недужих, із яких 18-ть - помирають упродовж 5-ти років.
Мода на засмагу з'явилась у 60-тих.Разом із легендарним купальником бікіні. Шкіра кольору бронзи стала синонімом здоров’я і краси. Однак медики певні - усе якраз навпаки.

Наслідки ударної відпуски - це пігментні плями і ранні зморшки. У дерматологів навіть термін є – фотостаріння, тобто сітка зморшок та виснаження шкіри.

Косметолог Вікторія Бершова запевняє - за десять років кількість уражених фотостарінням зросла утричі. Берегтися від засмаги умовляє наочною агітацією.

Найбільше засмага шкодить людям білошкірим зі світлим або рудим волоссям.

Сонцезахисні креми рятують від опіків, але від раку шкіри й меланоми захистити не здатні. Онкодерматолог Ольга Богомолець пояснює, що дози сонячного опромінення сумуються впродовж життя і призводять до мутації клітин.

Що більше сонячних опіків у дорослих - то вищий ризик раку шкіри, надмірна засмага в дітей провокує меланому. Вона виростає зі звичайної родимки. Смертність від меланоми в Україні становить 95%, у Сполучених Штатах – 5%.

Лариса Орехва, керівник дерматологічної клініки пояснює, що все це – через несвоєчасної діагностики новоутворених родимок на шкірі.

Киянка Оксана у групі ризику - на пляжі полежати любить, а на білій шкірі купа родимок. На руках усе гаразд, а от спину дерматолог радить сонцю не підставляти.
Щоби навчити людей відрізняти хворі родимки від здорових - ознаки переродження меланоми закодували словом - АКОРД. Насторожити мають: асиметрія родимки, зубчастні, рвані краї, неоднорідний колір, великий розмір і динаміка - себто будь-які зміни.

На ранніх стадіях і меланома, і рак шкіри лікуються вельми ефективно. Однак, дерматологи певні, ставлення до засмаги треба міняти. Бо відколи вона увійшла в моду - кількість хворих на меланому і рак шкіри щодесять років подвоюється.

Детальніше - дивіться на відео ТСН.

Читайте також:

У мешканця Сінгапуру зникли відбитки пальців

Джолі вважає своє тіло огидним

Дівчина померла після відвідування солярію

Заряд сонячної плазми перетворить США на країну третього світу

За матеріалами: ТСН
 

ВідеоЗагар призводить до меланоми та раку шкіри

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: