Засмагання на місці масових поховань. У Львові військовий меморіал перетворили на пляж

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Люди засмагали на Марсовому полі.

У Львові десятки людей 12 червня вийшли засмагати на Марсове поле, де поховані близько 3,5 тисячі радянських військових та жертви сталінського терору.

Про це пише Zaxid.net.

Люди прийшли відпочивати та засмагати на місце, де уже понад 100 років розташований військовий цвинтар. Спочатку тут були поховані військові австрійської і союзних армій, що загинули під час Першої світової війни. В кінці 40-х років радянська влада провела ексгумацію їхніх решток, а натомість створила радянський військовий меморіал, де поховані переважно загиблі під час каральних операцій проти УПА солдати НВКС.

Також поховали рештки понад 240 жертв радянського терору із Замарстинівської в’язниці Львова. Варто зауважити, що Марсове поле розташоване впритул до найстарішого у місті Личаківського кладовища, яке оточує меморіал з двох боків.

Нагадаємо, у селищі Орлівка одного з районів Севастополя у ніч з 8 на 9 травня вандали розбили пам'ятник з іменами місцевих жителів, кримських татар, які загинули під час Другої світової війни. На плитах були висічені ще додатково 57 імен кримських татар, окрім 6 воїнів, які там були зазначені з 60-х років минулого століття. Жителі села багато років домагалися справедливості стосовно своїх предків, і встановили плити на власні кошти.

ВідеоВ окупованому Криму розбили пам'ятник загиблим на війні кримським татарам

Це сталось у селі Орлівка, неподалік Севастополя. Понад півсотні кримців із цього села загинули на фронті. Однак на пам'ятній плиті, встановленій у 60-ті, досі було лише шість слов'янських імен. Кримські татари оновили пам'ятник своїм коштом. Поруч встановили плити з іменами 57 кримськотатарських воїнів з Орлівки, але в такому вигляді меморіал простояв всього лиш три дні.

В окупованому Криму розбили пам'ятник загиблим на війні кримським татарам

Залиште свій коментар

Вибір редакції