Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Засмагання за ґратами: у виправному центрі розповіли про умови перебування винуватиці кривавої ДТП у Харкові Зайцевої

Засмагання за ґратами: у виправному центрі розповіли про умови перебування винуватиці кривавої ДТП у Харкові Зайцевої

Раніше у соцмережах з’явилися фото "елітного" відбування покарання дівчини.

Засуджена на 10 років через смертельну ДТП у Харкові Олена Зайцева не має привілеїв у виправному центрі, а оприлюднені у соцмережах фото засмагання могли зробити інші засуджені через заздрість.

Про це розповіла начальниця Покровського виправного центру №79 Інна Мицюк, де відбуває покарання Зайцева, пише OBOZREVATEL.

"Фотографії дійсно зроблені іншими засудженими, але про жодні потурання для Зайцевої не йдеться. Вони постійно перебувають тільки в секторі, у них свій маленький прогулянковий дворик. Не можуть мати при собі мобільні, а телефонні переговори дозволені тільки в черговій частині під наглядом адміністрації. Режимні заходи, лазня, відвідування їдальні та інтернет-класу - все під наглядом. Вільне пересування територією установи заборонено", - заявила вона.

ГДЕ СПРАВЕДЛИВОСТЬ ??? ПВЦ-79 ОТБЫВАЕТ НАКАЗАНИЕ ВСЕМ ИЗВЕСТНАЯ ЗАЙЦЕВА ХОЧУ ЧТОБЫ ВСЕ ВИДЕЛИ КАК РУКОВОДСТВО...

Опубликовано Александрой Заграничной Пятница, 12 июня 2020 г.

Зазначимо, йдеться про сектор мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, де відбувають покарання жінки, засуджені за злочини з необережності до позбавлення волі. 

За словами Мицюк, у центрі перебувають 6 засуджених до позбавлення волі і 73 - до обмеження волі, жінки з однієї категорії повністю ізольовані від іншої. Ті, які засуджені до обмеження волі, мають при собі мобільні телефони, вільно пересуваються територією виправного центру (за винятком, коли їх виводять на роботу) і навіть виїжджають в місто за покупками, якщо не порушують режим відбування покарання.

"Згідно із законом, засуджені до обмеження волі зобов'язані працювати, тому що вони тим самим забезпечують своє утримання в установі. А ті, які відбувають покарання позбавлення волі, цього робити не зобов'язані, хоча мають право. На сьогоднішній день в секторі шість осіб - одна жінка вже пенсійного віку, але всі інші написали заяви, виявили бажання працювати. Зокрема, і Зайцева. Вони були працевлаштовані. Після прибуття до нашого центру Олена Зайцева кілька місяців працювала разом з іншими жінками на ділянці з української вишивки. У нас було замовлення - вони його виконували. А недавно, коли почався карантин, усі засуджені шили марлеві і захисні пов'язки", - розповіла начальниця центру, зауваживши, що нині з замовленнями є складнощі, тому Зайцева та інші засуджені з її сектора не працюють.

Окремо Мицюк запевнила, що говорила з засудженими щодо публікацій у соцмережах.

"Спілкуючись із засудженим після розміщених публікацій з Зайцевою, яка засмагала, поставила запитання: "А чому ви не сфотографували, як так звану "мажорку" та інших засуджених із сектора виводили на роботу і вони виконували замовлення з вишивки та з пошиття масок?" Але у відповідь - тиша. Припускаю, що може бути присутнім фактор заздрості. Одні більш заможні, інші менш, одна краще виглядає, інша гірше. Хтось не те сказав, не так подивився. Життя..." - розповіла вона.

До того ж начальниця виправного центру наголосила, що Зайцева не завдає проблем і навіть бере участь у різних масових заходах - спортивних, концертах на свята.

"У нас пом'якшений режим, засуджені перебувають в кімнатах. Чотири поверхи, зараз зайнято два відділення, і окремо сектор. У кімнатах все звичайне: тумбочка - одна на двох, шифоньєр, телевізор. Якщо засуджені хочуть їсти свої продукти, то тільки ті, що не потребують термічної обробки, приготування (готувати засудженим до позбавлення волі заборонено - прим.ред.). Можна, наприклад, запарити "швидкі" каші", - додала Мицюк.

Водночас колишній перший заступник начальника з нагляду, безпеки і оперативній роботі адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України Володимир Мелюх заявив, що засуджені використовують Зайцеву в своїх цілях.

"Зайцева зараз використовується групою "ініціативних рецидивісток" для привернення уваги. У виправному центрі є група засуджених, які хочуть, щоб там почався наркорух, а начальниця не дає їм розвернутися. Так вони розгойдують обстановку і хочуть, щоб Мицюк стала більш поступливою", - вважає він.

Нагадаємо, кривава аварія сталася ввечері 18 жовтня 2017-го в Харкові. Тоді автомобіль Lexus, за кермом якого була студентка Олена Зайцева, врізався у Volkswagen, внаслідок чого загинуло шестеро людей: п'ятеро загинули на місці, а шоста жертва аварії померла після тижневої коми. 

Зайцеву спочатку взяли під варту на два місяці без права на внесення застави. Її родина оприлюднила звернення до сімей усіх постраждалих та загиблих, у якому попросила пробачення за доньку та запропонувала усім причетним матеріальну допомогу.

Також суд заарештував другого учасника ДТП Геннадія Дронова. Слідчі заявили, що водій Volkswagen поїхав на жовтий колір світлофора, що могло стати однією з причин зіткнення. 

Врешті, 27 лютого 2019 року обом водіям суд виніс вирок - 10 років за ґратами.

Обидва засуджені за смертельну ДТП у Харкові намагались домогтися виправдання, навіть дійшли до Верховного суду. Проте він не задовольнив скарги на вироки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції