Застосунок для обходу блокування "ВКонтакте" викрадав персональні дані українців - РНБО

Дата публікації
Перегляди
1626
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Застосунок для обходу блокування "ВКонтакте" викрадав персональні дані українців - РНБО

Фото: pixabay.com

Розширення VK Unblock містило шкідливий код для викрадення даних акаунтів, включаючи активність мобільних пристроїв, геолокацію тощо.

Розширення VK Unblock, яке дозволяло обходити блокування російської соціальної мережі "Вконтакте", містило шкідливий код для викрадення даних акаунтів Google.

Про це повідомили в Національному координаційному центрі кібербезпеки, який діє при Раді національної безпеки та оборони.

"Розширення VK Unblock для браузерів Chrome, Edge містило шкідливий код для викрадення даних акаунтів Google (включаючи активність мобільних пристроїв, геолокацію, та ін.)... Вказане розширення, серед 28 інших, містило шкідливий код, який приховано збирав персональні дані користувачів та за командою з керуючого серверу міг змінювати інформацію на вебсторінках, включаючи результати пошуку", йдеться у заяві. 

Загалом, за даними РНБО, такі шкідливі додатки встановили понад 3 мільйони користувачів, основними з яких були жителі України, Франції та Бразилії.

Наразі це шкідливе розширення заблоковане Google та Microsoft.

  • Нагадаємо, 14 вересня 2020 року, напередодні місцевих виборів в Україні, російська соцмережа "Вконтакте" повідомила українським користувачам, що тепер мобільним застосунком можна користуватися "без обмежень".
  • Тоді у РНБО заявляли, що роботу застосунку відновили російські спецслужби з метою отримання даних про українців і це може загрожувати національній безпеці. 
  • У травні 2020 року президент Володимир Зеленський подовжив заборону на російські соціальні мережі "ВКонтакте" та "Однокласники" на території України. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1626
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація