Застрягли у Китаї без зарплати і божеволіють: семеро одеських моряків не можуть потрапити додому півтора року

Застрягли у Китаї без зарплати і божеволіють: семеро одеських моряків не можуть потрапити додому півтора року

Застрягли у Китаї без зарплати і божеволіють: семеро одеських моряків не можуть потрапити додому півтора року

На борту 9 моряків, з яких семеро - українці.

Півтора року одеські моряки не можуть потрапити додому з Китаю. Вони звинуватили судновласників у невиплаті зарплати.

Про це у соцмережах розповіла дочка одного з моряків Наталі Слободянюк-Цапура.

"Йдеться про знайомому багатьом суховантаж NEW ORION. Черговий екіпаж перебуває на борту судна без зарплати більше року і без зміни до вісімнадцяти місяців, а постійні затримки з харчуванням і паливом закономірні і стали нормою. Екіпаж у повній інформаційній блокаді. У спробах спілкування з компанією чуються багатомісячні обіцянки без найменшого натяку на їхнє виконання. На борту скорочений удвічі екіпаж з дев'яти осіб", - написала вона.

З них семеро - громадяни України, один - Грузії, один - РФ. Їм від 25 до 69 років. Всі українці з Одеси та області. Наразі судно стоїть більше 12 місяців.

"Екіпаж починає божеволіти! Компанія не виплачує зарплату морякам і заборгованість складає більше, ніж за 12-16 місяців! Компанія обманює моряків, обіцяє вирішити питання протягом тижня, місяця, а пройшов вже рік! Від 15 грудня 2020 року компанія і взагалі перестала виходить на зв'язок, не відповідає на листи і дзвінки моряків. Екіпаж не може повернутися з вини власника судна! І поки всі вони вибирають червону ікру і подарунки рідним до Нового Року, екіпаж голодує, економить паливо, що б зігрітися взимку і божеволіє від безвиході, безвідповідальності вищих управлінців компанії і влади, на іржавому кориті під назву "Нью Оріон", - написала дочка моряка.

За її словами, екіпаж звертався до різних інстанцій, зокрема до посольства, громадських організацій. Але питання досі не вирішили. "Перебування на судні без сходу на берег і без фінансової підтримки, на протязі багатьох місяців, тягне за собою дуже великі проблеми зі здоров'ям у моряків. Психологічно екіпаж пригнічений", - заявила Наталі.

Як розповіли ТСН.ua у благодійній організації "Ассоль", яка допомагає морякам, останні три роки це судно є проблем. "Екіпаж постійно вибиває зарплату через суди, ЗМІ тощо. Судновласник на контакт не йде", - розказав представник "Ассоль" Андрій Шевченко.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України підтвердило, що пірати 16 грудня у Гвінейській затоці біля берегів Нігерії напали на суховантаж STEVIA і взяли у полон шістьох українців.

Повʼязані теми:

Наступна публікація