Заступниця міністра культури повторила ляп Януковича з Чеховим

Заступниця міністра культури Вікторія Ліснича назвала письменника Олеся Гончара поетом, чим здивувала його вдову та друзів.

Заступниця міністра культури Вікторія Ліснича назвала письменника Олеся Гончара поетом, повторивши ляп президента Віктора Януковича, коли він на початку 2010 року в ефірі назвав російського письменника Антона Чехова "великим поетом".

Омовилася Ліснича під час вручення премії імені Гончара у столичному Будинку письменників. "Сьогодні ми вручаємо премію імені видатного українського поета Олеся Гончара. Її заснували 1997 року. Стати її лауреатом - це більше, ніж почесно. Своїм життям і творчістю Олесь Терентійович зумів яскраво заявити про себе. Пам'ятаю його закоханим у життя, чесним і відданим своїй Батьківщині", - сказала вона.

"Я відношу себе до патріотів України і хочу сказати, що наша мова заслуговує на те, щоб бути єдиною державною мовою", - додала Ліснича.

На врученні премії була присутня вдова Олеся Гончара - Валентина Данилівна. Після ляпу Лісничої вона опустила вниз очі, перезирнулася з головою спілки письменників Володимиром Яворівським. Люди в залі почали перешіптуватися. Заступився за Лісничу поет Іван Драч.

"Заступниця міністра назвала Олеся Гончара поетом. Це - велика і свята правда. Вікторія Ліснича розкрила ще одну грань його таланту", - зауважив він.

Премію ім. Гончара заснував німецький меценат Дітер Каренберг разом з дружиною письменницею Тетяною Куштевською 1996 року. На конкурс приймають твори україномовних авторів, віком до 30 років. Переможців обирають у 5 номінаціях: проза, цикл оповідань, поезія та літературознавча праця, присвячена творчості Олеся Гончара.

Нагороду здобув полтавчанин Микола Степаненко за 3-томне дослідження про Олеся Гончара, Ірина Якубовська за рукопис роману "Крик мертвого", Олександра Пасько за роман "Портал", Катерина Міщук за дослідження про роль пісні у творчості Гончара та Вікторія Тищенко за збірку "Якби зорі вміли співати". Лауреати отримали від 100 до 400 євро.

Відзначимо, що президента Януковича захищали представники його Адміністрації, стверджуючи, що кілька віршів Чехов таки написав. До речі, Гончар у юності теж писав вірші, проте в історію літератури увійшов - як прозаїк.

Читайте також:

Янукович знову "беспощадно" переплутав прізвища поетів

Янукович назвав Чехова "великим українським поетом"

Янукович переплутав роки народження і смерті Шевченка (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: