Заступник генпрокурора: версій по отруєнню Ющенка має бути більше

Версій у справі про отруєння президента було висунуто недостатньо, і досліджувалися вони непрофесійно.

За словами Рената Кузьміна, справу про отруєння президента так само, як і справу про смерть Георгія Гонгадзе, він одержав "у спадок" від свого попередника.

"І, коли почав розбиратися, дійшов висновку про необхідність заміни слідчих груп по цих справах", - розповів Кузьмін.

Заступник генпрокурора зазначив, що при розслідуванні будь-яких неочевидних злочинів завжди "потрібно висунути максимальну кількість версій: по можливих суб'єктах злочину, по його мотивах і тому подібне".

"Кожна з них перевіряється, по мірі відпрацьовування відкидаються версії, які не знайшли підтвердження. Так має бути й у справі про отруєння президента, і в справі Гонгадзе", - заявив він.

Кузьмін зазначив, що "слідчі, які розслідували отруєння Ющенка, відпрацьовували одну-єдину версію – про отруєння на дачі у Сацюка".

"Уявіть собі, цих версій має бути набагато більше! Наприклад, на дачі у одного з керівників "Фокстроту", де був президент, або в готелі, де він снідав, або на зустрічі з виборцями", - впевнений заступник генпрокурора.

"І таких місць могла бути безліч. Серед версій потрібно було розглядати й те, що отруєння не було взагалі, а ураження на обличчі - результат медичних маніпуляцій", - сказав він.

"Слідчі повинні були обчислити орієнтовний час отруєння, довідатися графік роботи президента й на цьому часовому проміжку відпрацювати всі можливі версії. І виключивши ті, що не підтвердилися, прийти до одної єдиної правильної", - вважає Кузьмін.

Він зазначив, що "така ж схема дій і у справі Гонгадзе, так це повинно було бути в ідеалі".

"Я тоді зібрав наради по обох справах, висловив претензії, запропонував розширити кількість версій, підготувати нові плани розслідування. Після цього пройшло зовсім небагато часу, я змінив склади слідчо-оперативних груп", - розповів Кузьмін.

"Зустрівся з мамою Гонгадзе, а по отруєнню президента поспілкувався з учасниками подій. Але дуже швидко розслідування цих справ і нагляд за ними були покладені на іншого заступника генпрокурора", - заявив він.

Відповідаючи на запитання, із чим він пов'язує своє відсторонення від цих справ, Кузьмін сказав: "Із чим пов'язане – не знаю. Це право генерального прокурора. Мені відомий лише один факт: справу про отруєння президента в мене забрали на прохання самого президента".

"Мені складно говорити про ці справи - уже два роки я не маю до них ніякого відношення, а тільки бачу, як купа людей заходить до будинку, в якому я працюю: різні політики, футболісти, хокеїсти, а працівники слідчої групи їздять у машинах із мигалками та охороною СБУ", - зазначив Кузьмін.

Читайте також:

БЮТ вдруге попросив генпрокурора перевірити причетність Червоненка до отруєння Ющенка

Піскун знає, чому отруїли Ющенка

Шуфрич: тільки психу можна було доручити справу про отруєння Ющенка

Слідчий ГПУ: Шуфрич спотворив мої слова, але судитися з клоунами нема часу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: