Заступник глави НБУ: СП перетворив Нацбанк на власну комерційну структуру

Олександр Савченко стверджує, що президент втручається у політику Нацбанку і це веде до інфляції.

Заступник голови Національного банку України Олександр Савченко, який подав сьогодні у відставку з посади, заявляє про втручання "президента і Секретаріату президента, а також інших структур" в роботу Нацбанку.

"У нас зараз відбувається втручання з боку президента і Секретаріату президента, а також інших структур, партій угрупувань... І все це веде до девальвації, інфляції…", - сказав Савченко.

За його словами, "зараз Національний банк не є незалежною структурою, він, нажаль, втягнутий у політику".

За його словами, необхідно, щоб "Національний банк був по справжньому незалежним від Секретаріату президента". "Якщо співробітники Секретаріату знають краще за співробітників Нацбанку, що робити, як керувати, то давайте замінимо... Не може бути так, що рішення ухвалюють одні структури, а виконують інші", - відзначив він.

"Нацбанк втягнутий у політику і через деякі схеми - у комерцію", - сказав банкір, пояснюючи свою незгоду з діями керівництва банку.

"У зв’язку з моєю незгодою з валютний-курсовою, монетарною і кредитною політикою, яка проводиться керівництвом Національного банку України і веде до дестабілізації валютного курсу, падіння валового внутрішнього продукту, збільшення кількості неплатоспроможних банків, мільярдних втрат заощаджень населення і підприємств, а в результаті – до безпрецедентного зниження життєвого рівня населення, згідно з абзацом третім закону про державну службу, подаю у відставку", - сказав Савченко.

Читайте також:

Експерти: мізерні прибутки НБУ призведуть до інфляції

Порошенко спростував можливість переведення вкладів у гривню

НБУ відмовився прогнозувати, скільки долар коштуватиме через рік

Експерт: Ющенко і Стельмах можуть спричинити економічний колапс

ВідеоСавченко про причини своєї відставки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: