Заступник голови НБУ: Нацбанк проводить для обраних банків валютні махінації

Олександр Савченко, який подав у відставку з НБУ, звинуватив керівників Нацбанку в зловживаннях, які призвели до падіння курсу гривні та погіршення ситуації у банківській системі.

Заступник голови Національного банку Олександр Савченко, який подав у відставку з цієї посади, звинуватив керівництво НБУ в участі у валютних махінаціях.

Про це він заявив, коментуючи причини своєї відставки. "Валютні спекуляції. На жаль, вони відбуваються за участі Нацбанку. Я вимагав, писав доповідні записки, що офіційний і фактичний курс має бути один. Коли у нас різниця між офіційним і ринковим курсом складає 5-6%, це означає, що щоденно хтось отримує без зусиль 5-6 мільйонів доларів", - наголосив банкір.

"Якщо така велика маржа, ви можете собі уявити, які кошти нечесно потрапили у кишені вибраним банкам", - відзначив він.

За словами Савченка, така політика НБУ "веде до девальвації і інфляції, до зневіри людей у національній одиниці". "Тому що нема грошей без довіри. Вона будується на моральності банкірів, їхній здатності проводити сильну монетарну політику, робити адекватну емісію грошей", - сказав він.

Серед прикладів неадекватної емісії, яку проводив НБУ, Савченко назвав схеми рефінансування комерційних банків. "У нас було рефінансування деяких обраних комерційних банків, які непропорційно отримували великі кошти і не витрачали їх на кредитування економіки. Ці кошти йшли на валютний ринок. Це приклад неадекватної емісії. Неадекватна емісія – це фактично крадіжка", - наголосив банкір.

Неадекватною він назвав і кредитну політику НБУ. "Ми єдина країна, яка не заохочує комерційні банки кредитувати, а навпаки, робить все, щоб вони згортали свої кредитні можливості. Особливо це небезпечно стосовно західних банків, тому що вони могли би влити в економіку декілька мільярдів гривень чи доларів", - сказав він.

"Ситуація виглядає так: одні банки отримують левову частину рефінансування, накопичується велика ліквідність, вона тисне на курс, на інфляцію. І щоб зняти цей тиск робиться безпрецедентне резервування на окремому рахунку НБУ. Спочатку 40%, потім – 50%. Це так дестабілізує систему, що банки, які намагалися давати кредити, припиняють таку діяльність", - додав Савченко.

Нагадаємо, про свою відставку Савченко оголосив у п'ятницю, 11 вересня. Пояснюючи її причини, він звинуватив президента Віктора Ющенка і його Секретаріат у втручанні в роботу НБУ.

За словами Савченка, це втручання призвело до падіння курсу гривні та інфляції. Крім того, за його словами, Нацбанк втягнутий у комерцію та політику і є несамостійним, адже залежить від СП.

Раніше міністр внутрішніх справ Юрій Луценко звинувачував вище керівництво НБУ у фінансових зловживаннях і злочинах. Конкретних прізвищ підозрюваних міністр не назвав, але відзначив, що міліція має достатньо матеріалів для того, щоб порушити кримінальні справи проти керівників Нацбанку.

В той же час, і  у Секретаріаті президента, і в НБУ звинувачення на свою адресу спростували, відзначивши, що Луценко дестабілізує ситуацію в Україні напередодні виборів.

Читайте також:

Заступник глави НБУ: СП перетворив Нацбанк на власну комерційну структуру

Заступник глави Нацбанку подав у відставку

НБУ: Луценко дестабілізує ситуацію в банківській системі

Луценко звинуватив вище керівництво НБУ та Ющенка у злочинах

ВідеоСавченко про махінації НБУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: