Засуджений у Білорусі за шпигунство український журналіст Шаройко попросив про помилування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Рішення щодо помилування українця наразі немає.

Український журналіст Павло Шаройко, засуджений у Білорусі за шпигунство до 8 років позбавлення волі, подав прохання про помилування.

Про це заявив заступник генерального прокурора Білорусі Олексій Стук, пише "Інтерфакс-Україна".

"Він подавав прохання про помилування. Комісія його розглядає", - сказав він.

За словами Стука, "остаточне рішення відкладено до настання певних умов".

Водночас прокурор не пояснив, про що йдеться.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року стало відомо про затримання кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка в Білорусі. З'ясувалося, що заарештували його за три тижні до того – 25 жовтня. Тоді ж силовики провели обшук у квартирі, яку він винаймав. 20 листопада представник КДБ Дмитро Побяржин розповів, що Шаройко начебто визнав, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки України і працював у Білорусі під прикриттям журналіста.

Офіційні ЗМІ Білорусі також стверджують, що Шаройко працював під керівництвом українського дипломата, видвореного з Білорусі, і що їхнім завданням начебто було вивчати діяльність уряду Білорусі, МЗС, російського посольства і російських військових об’єктів, "заводити і розвивати знайомства, починати або продовжувати отримання інформації від них". У травні 2018 року Верховний суд Білорусі засудив Шаройка до понад восьми років позбавлення волі.

ВідеоВісім років в'язниці отримав затриманий у Білорусі український журналіст Павло Шаройко

Кореспондента "Українського радіо" співробітники білоруського КДБ затримали наприкінці жовтня. Павло Шаройко начебто визнав, що у Білорусії працював під прикриттям на українську розвідку, дані збирав для Міністерства оборони України. У вітчизняному відомстві усе відкидають. 

Вісім років в'язниці отримав затриманий у Білорусі український журналіст Павло Шаройко

Залиште свій коментар

Вибір редакції