Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Засуджено прокурора та міліціонерів, які вибивали зізнання у справі "пологівського маніяка"

Тракторист з Пологів Микола Демчук не витримав, коли йому зламали ногу та почали ламати ребра.

На Дніпропетровщині винесли вирок чотирьом міліціонерам і прокуророві, які вибили зізнання з безневинного чоловіка за вбивства, скоєні "пологівським маніяком" Сергієм Ткачем, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Тракториста з Пологів Миколу Демчука звинуватили у зґвалтуванні 8-річної Ілони. Півтора тижні, поки його тримали у відділку міліції, він навідріз відмовився визнавати свою провину. Не витримав, коли зламали ногу і почали ламати ребра.

Його засудили до 10 років за злочин, у якому пізніше зізнався справжній "пологівський маніяк". Убивцю 37 людей міліція не могла упіймати 22 роки. За цей час за ґрати потрапили дев'ятеро невинних, двоє з них померли у в'язниці.

Микола Демчук відсидів за злочин, якого не скоював, 4,5 роки.

Суд над катами у погонах, які вибивали з хлопця зізнання, тривав майже стільки ж. Вирок виносили подалі від Запоріжжя – у Марганці на Дніпропетровщині.

Відео На Дніпропетровщині винесли вирок правоохоронцям за вибиття зізнання

На лаві підсудних опинилися два лейтенанти, майор та підполковник Пологівського відділку, разом з ними – прокурор, який допомагав фабрикувати справу. Хоч своєї провини жоден так і не визнав, двох оперативників засудили до семи років ув'язнення, прокурор має відсидіти 5 років з конфіскацією. Ще двоє екс-правоохоронців за ґрати не потраплять, бо у їхніх злочинах сплив термін давності.

Ті ж, хто вже незабаром бачитиме небо у клітинку, з вироком категорично не погоджуються.

"Це все політика прокуратури, суду і так далі. Доводиш-доводиш, що нічого не робив – все рівно", - заявив журналістам засуджений Іван Нехай.

Окрім тюремних термінів, з екс-правоохоронців також зірвали погони та заборонили їм повертатись на роботу в міліцію протягом трьох років. Потерпілому вони мають компенсувати 210 тис. грн матеріальних та моральних збитків.

Зазначимо, що частіше правоохоронці уникають покарання за вчинені щодо затриманих дії.

Так, житель Макіївки розповів, що міліціонери, які його катували, отримали підвищення. У Олексія Тарасова правоохоронці вибили зізнання у двох вбивствах та засадили у в'язницю. Через 13 років помилково засуджений добився справедливості через Європейський суд, проте його кривдників так і не покарали.

Кореспондент ТСН Яків Носков

Залиште свій коментар

Вибір редакції