Засудженого за злочин "пологівського маніяка" школяра два роки тримали за ґратами як невинного

Якова Поповича забрали з уроків і змусили "зізнатися" у тому, що він зґвалтував і вбив свою 9-річну племінницю. Його засудили до 15 років і не звільняли, навіть коли знайшовся справжній вбивця.

Із колонії нарешті звільнили ще одну людину, яку ув'язнили у 2002 році за зґвалтування і вбивство, яке здійснив "пологівський маніяк" Сергій Ткач. Якова Поповича у 2002 році міліціонери забрали з уроків і змусили зізнатися, що саме він вбив свою племінницю. У 2008 році у цьому злочині зізнався справжній вбивця, проте Поповича з колонії не звільняли ще два роки.

Тепер потерпілий і його родичі безуспішно намагаються добитися компенсації за неправедний суд і сфабриковану кримінальну справу.

Кримінальна справу про злочини "пологівського монстра" вважається найбільшою ганьбою українського правосуддя. Сексуальний маніяк Сергій Ткач із запорізького міста Пологи побив усі національні рекорди за кількістю жертв. На допитах він зізнався у вбивстві ста людей, претендуючи на третій рядок у списку найстрашніших маніяків у світовій історії.

Більше життів занапастив тільки Педро Алонсо Лопес, який убив з 1973 по 1980 рік 300 дівчаток в Еквадорі, Перу і Колумбії, а також Бернгард Пріган - цей злочинець з 1948 по 1952 рік задушив, а потім зґвалтував 147 жінок. Правда, на суді слідчим вдалося довести провину свого колишнього колеги лише по 29 епізодам з убивствами і зґвалтуваннями дівчаток і жінок у віці від шести до вісімнадцяти років.

Але найбільш шокуючою обставиною стало те, що майже по кожному з доведених епізодів "справи Ткача" злочинець вже перебував за гратами. Як виявилося, у Запорізькій та Дніпропетровській областях міліціонери просто вибивали свідчення і садовили на довгі терміни невинних. Причому часто слідчі взагалі не мучили себе пошуками підозрюваних, а хапали перших-ліпших, тобто родичів убитих.

Так, Володимир Світличний з Павлограда був звинувачений у вбивстві і зґвалтуванні власної дев'ятирічної дочки. Він не дочекався суду і повісився у камері Дніпропетровського СІЗО.

А більше десятка безвинно засуджених повністю відсиділи покарання за злочин Ткача. Наприклад, Ігор Рижков був засуджений в 1997 році і вийшов на свободу через 10 років. Коли йому виносили термін, в Україні ще не була скасована смертна кара. Від розстрілу Рижкова врятували адвокати.

До моменту винесення вироку самому Ткачу на свободу вийшли ще двоє безневинно засуджених, а шестеро продовжували відбувати покарання за "пологівського маніяка". Одним з них, і наймолодшим, був якраз Яків Попович.

До речі, мати Поповича задавала запитання Віктору Януковичу під час "Розмови з країною". Запитання було проігнороване.

Читайте також:

У миколаївському СІЗО перерізав собі горлянку чоловік, який на Різдво перестріляв рідню

З початку року у відділках міліції померли 28 людей

Під Києвом чоловік потрапив до міліції і безслідно зник

У Білій Церкві міліціонери били і катували затриманого струмом

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: