"Засвоїв шаблони російської пропаганди": у МЗС відповіли на закиди Лукашенка про "американські бази" в Україні

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Засвоїв шаблони російської пропаганди": у МЗС відповіли на закиди Лукашенка про "американські бази" в Україні

Associated Press

У МЗС наголосили, що Україна ніколи не втручалася і не втручатиметься у справи Білорусі і не створюватиме жодних загроз для безпеки білоруського народу.

Заяви Олександра Лукашенка, який розкритикував наміри України вступити до НАТО і висловив думку про нібито створення спеціальних військових баз в країні, є безпідставними інсинуаціями. Лукашенко сам перетворює Білорусь у військову базу РФ,  повторюючи російську пропаганду про мовляв військові бази США і табори бойовиків в Україні.

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

"Вкотре стали свідками безпідставних інсинуацій на адресу України з боку Олександра Лукашенка. Очевидно, що Олександр Лукашенко вже повністю засвоїв шаблони російської пропагандистської риторики щодо загроз із боку країн Заходу, і України зокрема. Він просторікує про примарні американські бази й табори бойовиків в Україні, паралельно перетворюючи сусідню нам Білорусь у суцільну військову базу Росії", - сказав Ніколенко.

Він наголосив, що саме від РФ надходить основна загроза для України, Білорусі та дружнього Україні білоруського народу.  У МЗС зауважили, що "Мінську слід замислитися над тим, як зберегти суверенітет і незалежність Білорусі, а не перетворитися на придаток Росії".

"Україна ніколи не втручалася і не втручатиметься у справи сусідньої Білорусі. Україна також ніколи не створюватиме жодних загроз для безпеки білоруського народу. Водночас ми усіма силами і засобами далі захищатимемо свою свободу, незалежність і вільний демократичний вибір українського народу на користь європейської та євроатлантичної інтеграції", – наголосив Ніколенко.

Нагадаємо, Олександр Лукашенко розкритикував намір України вступити до НАТО. На його думку, таким чином для Білорусі нібито відкривається новий фронт.

Наступна публікація