Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"У вольєрах їм була би смерть": як рятували собак із притулку, який затопило в Івано-Франківській області

"У вольєрах їм була би смерть": як рятували собак із притулку, який затопило в Івано-Франківській області

Двоє чотирилапих загинули під час паводку.

У місті Калуш Івано-Франківської області у притулку для тварин "Дім Сірка", який затопило через паводок, могли потонути понад три сотні собак. Тварин рятували всім містом.

Їх переносили на руках, бо деякі були дуже налякані та не могли плисти. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Як тільки вода почала прибувати, собаки від переляку почали гавкати. Люди рятували їх, стоячи по пояс, а то й по груди у воді.

Тварин, які боялися плисти, виносили на руках, садили на дошки або піднімали на вольєри.

"Деякі не могли плисти, вони вже були змучені, вони хапалися за сітки, хапалися на ту будку, щоб лиш десь, хоча би кусочок суші, щоб мордочкою могли дихати", - розповіла працівниця притулку "Дім Сірка" Юлія Соколовська.

Все сталося через річку Сівку, яка затопила прилеглі вулиці. Коли вода почала прибувати, у притулку було лише троє дівчат. Серед них була волонтерка Наталя Фінів. Каже, одразу зрозуміла, що самотужки не впораються, тож встигла попросити про допомогу у Facebook. А за кілька хвилин після публікації її телефон потонув.

"Вода вже була з моїм ростом. Вода була чорна, ми не знали, що під водою, чи мертвий цуцик, чи щур, чи змія. Ми не знали", - каже вона.

Місцеві, як побачили шокуюче відео із собаками, які потопають, вже за пів години були у притулку.

"Почали і, в першу чергу, виносили всіх цуциків, хворих тварин. Клітки не вміщалися в двері. Хворі тварини нас не розуміли, кидалися", - розповіла волонтерка Вікторія Безрук.

Відео У Калуші притулок для собак перетворився на озеро – тварин рятували всім містом

Через паводок, на Прикарпатті притулок для собак у місті Калуш перетворився на озеро. Понад 300 тварин могли потонути. Тварин рятували всім містом - переносили на руках, бо деякі були дуже налякані та не могли плисти. Де врятовані зараз і що з ними буде далі - у сюжеті.

У Калуші притулок для собак перетворився на озеро – тварин рятували всім містом

Працівниці притулку Юлі, яка не вміє плавати і боїться води, довелося подолати свій страх. Бо каже, гаяти часу було не можна, вода зруйнувала вольєри і тварини опинилися в пастці.

"Були заблоковані, ми мусили виривати. За пів години вода наповнилася до катастрофічного рівня, що у вольєрах їм би була смерть", - каже Юлія Соколовська.

Коли на допомогу приїхали рятувальники, три сотні дорослих собак і ще 30 цуциків були вже врятовані. Поки одні виносили тварин, інші зголошувалися взяти їх на перетримку. У жительки Калуша Дарини Мосунової на подвір’ї зараз 17 собак.

Двоє чотирилапих загинули під час паводку. Інші оговтуються від пережитого. Волонтери кажуть, люди допомагають грошима, щоби відбудувати притулок. Але крім коштів, собакам дуже потрібна ласка та любов.

Залиште свій коментар

Вибір редакції