Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Затонулий в Одесі танкер Delfi можна прибрати не раніше вересня - Труханов

Затонулий в Одесі танкер Delfi можна прибрати не раніше вересня - Труханов

Для підняття і транспортування танкера Delfi необхідно 68 днів.

Танкер Delfi, що зазнав аварії у морі біля пляжу в Одесі ще у листопаді, можна підняти і відбуксирувати у порт не раніше, ніж за 68 днів.

Про це сказав мер Одеси Геннадій Труханов на засіданні виконавчого комітету Одеської міськради, повідомляє РБК-Україна.

За його словами, судновласник лише зараз приступив до ліквідації наслідків аварії.

"Згідно з алгоритмом дій, для того, щоб поставити судно на кіль і здійснити його бункерування в найближчий порт, потрібно 68 днів", - сказав Труханов.

Водночас біля напівзатонулого танкера у воді з нафтопродуктами продовжують купатися люди.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

У розпал курортного сезону сумнозвісний Delfi лишається в морі й забруднює його паливом. У соцмережах постять фото з масною плямою, однак чиновники запевняють, що показники забруднення не перевищені.

Екологи набирають регулярно проби води біля танкера, хоча його тут вже не мало б бути. Сім місяців тому Delfi втратив якір і дрейфував, поки його не прибило до пляжу "Дельфін". Тут судно лягло на хвилелом та частково затонуло. Власник мав прибрати танкер ще до 31 березня, але через карантин операцію відклали. І Delfi став місцевою пам'яткою - до нього спеціально люди приходили зробити селфі, поки не встановили охорону.

Новий термін очистити море судновласнику дали до 25 червня. Однак в останній день - жодних ознак операції, крім огорожі і оголошення про початок робіт. В Одеському порті запевняють, що компанія готується.

"На сьогодні вони стягують обладнання і техніку. Вони відновлюватимуть плавучість і ставитимуть його на рівний кіл. Будуть витягувати його буксиром", - розповів капітан Одеського порту Кирило Цюпко.

Тим часом морська вода роз'їдає метал і з танкера час від часу витікають залишки нафтопродуктів. Черговий викид стався на вихідних через розрив захисної огорожі. Фахівці зафіксували перевищення нафтопродуктів у воді у 16 разів. Однак вже наступного дня відзвітували - море чисте. Попри те, на фотографії з повітря, яка облетіла соцмережі, видно величезну масну пляму.

Відео На одеських пляжах люди купаються у воді з нафтопродуктами з напівзатонулого танкера

Напівзатонулий танкер "Делфі", який уже двічі мали прибрати з одеського моря, забруднює воду залишками нафтопродуктів. Усі роботи відтермінував карантин. У розпал курортного сезону сумнозвісний «Делфі» лишається в морі й забруднює його паливом. У соцмережах постять фото з масною плямою. Але чиновники твердять – показники забруднення не перевищені.

На одеських пляжах люди купаються у воді з нафтопродуктами з напівзатонулого танкера

"Лабораторне дослідження нам вчора нічого не показало. Інспектори, які щоранку беруть проби, кажуть, кількість нафтопродуктів зменшується", - зазначив Віталій Караулов, начальник відділу Державної екологічної інспекції в Одеській області.

Натомість екологи з громадських організацій пояснюють, що вода біля самого Delfi дійсно вже могла очиститися, бо забруднення мігрує разом з плямою, і де буде небезпечно купатися завтра можна тільки припускати.

"Наразі судно локалізовано. Великого забруднення, окрім як в неділю, не було. На сьогодні ми слідкуємо за цілісністю бонової огорожі", - зазначила Надія Шапошнікова, інженер відділу екобезпеки Одеської філії АМПУ

Забрати танкер, якщо судновласник не впорається, мала б Адміністрація морських портів і після цього могла б вимагати відшкодування. Але хоч в терміни власник і не вклався -  АМПУ не спішить на допомогу. Бо, як кажуть у суді, повернення коштів може затягнутися на роки.

Зрештою, капітанія порту знову відтермінувала прибирання танкеру - тепер судновласнику дали час до 20 липня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції