"Затоплене майже все" - Зеленський про свої враження від паводку на Прикарпатті

"Затоплене майже все" - Зеленський про свої враження від паводку на Прикарпатті

twitter/Арсен Аваков

Президент обіцяє допомогти людям, які втратили житло.

Президент Володимир Зеленський, який увечері 25 червня терміново прибув до Івано-Франківської області, вражений масштабами повеней, які наробили чимало лиха у регіоні. Глава держави високо оцінив роботу всіх служб, які працюють над ліквідацією наслідків негоди, і висловив сподівання, що за кілька днів місцевим мешканцям вдасться повернутися до звичного життя.

Про це глава держави розповів під час ефіру суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу".

"Ми не просто думаємо, що робити, ми вже робимо. Я перебуваю зараз в Ланчині на Франківщині. Дійсно вражає масштаб цієї трагедії і те, що ми бачили з висоти гвинтокрила, і тут бачимо, спілкуючись із людьми. Бачимо, що затоплений регіон, зруйновано понад 8 тисяч будівель, затоплено близько 10 тисяч га сільського господарських земель. Зруйновані дороги, дамби, декілька старих мостів", - сказав президент Володимир Зеленський.

Зеленський нагадав, що наразі вже відновлено рух усіма дорогами державного значення на Західній Україні. На місці нині працюють фахівці ДСНС, Нацгвардія, поліція, "Укравтодор". Глава держави зауважив, що для повної ліквідації потрібен певний час. 

"Люди вражені роботою всіх наших служб. Це правда. І я хотів це побачити і почути від людей - і дійсно це підтверджую. Я думаю, що повністю нормальне життя упродовж найближчих днів буде відновлено", - висловився Зеленський.

Президент також зауважив, що Кабмін сьогодні виділив близько 700  мільйонів гривень на відновлення зруйнованої інфраструктури. За його слова, ті люди, домівки яких повністю зруйновані, отримають фінансову допомогу.

"Що важливо, перш за все, відновлення не тільки будівель для людей. Тому що деякі будівлі не можна повернути, скажімо так, до життя. Тому люди будуть переселені і буде обов'язково ще й фінансова допомога. Не хочу входити в деталі - пальне потрібне, гумові човни, зараз для людей, і харчування. Все це є - харчування, вода. Тому що затоплене майже все", - додав Зеленський.

"Вражає масштаб цієї трагедії": Зеленський розповів про наслідки паводку в Івано-Франківській області

"Вражає масштаб цієї трагедії": Зеленський розповів про наслідки паводку в Івано-Франківській області

Як повідомлялося, захід України потерпає від повеней, будинки та дороги затоплює, людей евакуюють. Після сильних опадів утворилися потоки, які розливаються та псують все на своєму шляху.

Рекордні опади цього тижня руйнують дороги та мости у Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській, Закарпатській та Тернопільській областях. Всього на території областей загинуло 3 особи (Івано-Франківська область).

Станом на ранок, 25 червня, рівень річки Бистриця в Івано-Франківській області знизився на півтора метра і вода відступає. 

Що робить влада та чим пояснює: головне про масштабні повені на Заході України.