Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Затоплені шахти та промислові інциденти: конфлікт на Донбасі загрожує екологічною катастрофою

Світ має знати про загрози, з якими стикається Україна.

Конфлікт на Донбасі несе загрозу серйозної екологічної катастрофи, включаючи ядерний аспект, і на цьому має бути сфокусована увага міжнародної громадськості.

Про це заявив міністр екології і природних ресурсів України Остап Семерак, - пише Укрінформ.

«Світ має знати про загрози, з якими стикається Україна, які також є загрозами для всього світу, як мінімум для європейського регіону», - зазначив міністр.

Він назвав «актом міжнародного екологічного тероризму, який світ має розслідувати належним чином» те, що бойовики припинили відкачувати воду з багатьох шахт. Серед них і шахта «Юний комунар», яка використовувалася в 1970-х для проведення підземного ядерного вибуху і де «закапсулювалися» його продукти.

На тимчасово не підконтрольних територіях на сьогодні 36 затоплених шахт. За перші 3 роки ведення бойових дій у регіоні сталося більш як 500 промислових інцидентів, деякі з яких несуть потенційну загрозу населенню й екології. На Донбасі також є 4,5 тис. підприємств, які тією чи іншою мірою своєю діяльністю завдали або могли завдати шкоди довкіллю.

Фотогалерея На Донеччині загорілася шахта, є постраждалі (2 фото)

ВідеоОкупаційна влада "ДНР" може спричинити екологічну катастрофу

Псевдо-республіка оголосила про затоплення неробочої шахти "Юнком". Терористи воліють зекономити гроші, геть полишивши шахту. Утім, це може призвести до екологічної катастрофи, кажуть фахівці. Із рівнем води в ґрунт потраплять і радіоактивні елементи, які впродовж сорока років, після ядерного вибуху, лежать глибоко під землею.

Окупаційна влада "ДНР" може спричинити екологічну катастрофу

Нагадаємо, що раніше міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш розповів про радіаційну небезпеку на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції