Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Затоплення на Прикарпатті: у селі, яке відрізане від цивілізації, глибина води сягає трьох метрів

Затоплення на Прикарпатті: у селі, яке відрізане від цивілізації, глибина води сягає трьох метрів

ТСН побувала у селі Петрилів Тлумацького району.

Ситуація на Прикарпатті після масштабних затоплень напередодні трохи покращується. Принаймні в кількох районах рівень води протягом дня потроху йде на спад. Зараз розпогодилось в цій частині Прикарпаття. ТСН вдалося сьогодні потрапити у відрізане від інших населених пунктів село Петрилів у Тлумацькому районі.

Там зараз залишається зо 300 людей. Близько 20 людей переважно літнього віку та дітей евакуювали напередодні. За минуло добу рівень  води там піднявся на 10 метрів. Це так розлився Дністер і по руслу з Галича вода спускалась вниз. Сьогодні їм розвозили продуктові набори, хліб та воду. В село дуже важко потрапити. Туди ТСН летіла на гелікоптері з рятувальниками. І так в село доправили дві тонни питної води.

В самому селі, затопленій його частині, можна пересуватись лише човнами або у високих чоботах. Хоча іноді рівень води по шию. Навіть до 3 метрів. Хвіртки повністю у воді, тому навіть на човнах там небезпечно пересуватись. Люди заблоковані і не можуть вийти зі своїх осель. Допомагають одне одному - підвозять продукти човнами.

Відео Стихійний удар на Заході України: репортажі з відрізаних від світу сіл

Лише за добу рівень води у прикарпатських річках піднявся на десять метрів. Деякі села через це - відрізані від світу. Кореспонденти ТСН побували в таких місцях. Що вони там побачили – дивіться у репортажах.

Стихійний удар на Заході України: репортажі з відрізаних від світу сіл

"Ми тільки встигли викидати нагору речі – бачте якого рівня була вода. То нас на човні вивозили", - розповідають одні мешканки села.

"Та куди я – качки, кури, собака. То ми трохи… вже прибираю", - каже інший мешканець.

Рятувальники їм розвозили продуктові набори. Кажуть, що вночі прийшло ще зо 30 сантиметрів, але зараз вода почала спадати. Поки що в селі люди без світла. Чекають коли ще трохи спаде вода аби відновили електрику.

На заході велика вода дійшла до Тернопільщини. На межі з Прикарпаттям прорвало дамбу на Дністрі. Там евакуювали сотню людей, і готують до можливого відселення жителів ще двох сіл. Найгірша ситуація залишається на Прикарпатті та Буковині. За даними синоптиків там випали найпотужніші опади за 20 років.

Залиште свій коментар

Вибір редакції