Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Затоплення Одеси і Херсона, десятки тисяч переселенців: чим загрожує глобальне потепління Україні

Науковці показали, де буде берег Чорного моря вже за кілька десятків років.

Через танення льодовиків рівень світового океану може піднятися на 82 сантиметри. Прогнози для України невтішні – через кліматичні зміни вже цього сторіччя можна втратити частину Одеси і Херсона, а заразом майже сотню населених пунктів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Одеса, ще не заселений елітний будинок неподалік Аркадії, хвилі буквально виблискують у вікнах. 20 поверхів, підземний паркінг – а вчені вважають, що він стане басейном з морською водою вже за 80 років. Людмила з онучкою гуляє схилами і радіє, що живе на кілометри вглиб. Моделювання на 2100-й рік на інтерактивній мапі показує, що 34 міста, 6 містечок і 62 села – це зона затоплення за умови підняття рівня світового океану менше, ніж на метр. Море вижене зі своїх домівок 75 тисяч українців, зруйнує 200 тисяч гектарів полів. "Екстремальних явищ стає більше. Кожен із нас це відчув, навіть на території України. Коли і дощів стає більше, і екстремальних посух – в той самий рік", - пояснюють експерти.

ВідеоЧерез танення льодовиків Україна може втратити більшу частину Одеси і Херсона

Науковці показали, де буде берег моря за кілька десятків років. Через танення льодовиків рівень світового океану може піднятися на 82 сантиметри. Прогнози для України невтішні. Вже цього сторіччя ми втратимо більшу частину Одеси і Херсона, а заразом - майже сотню населених пунктів. 

Через танення льодовиків Україна може втратити більшу частину Одеси і Херсона

Першопричина екстремальної погоди, як і глобальної зміни клімату – танення льодовиків. При цьому самі айсберги тех страждають від посилення вітру, котрий викликає хвилі, які ще сильніше підігрівають лід. Замкнене коло – процес пришвидшився утричі за останні п’ять років. Туристи захоплено дивляться, як руйнується льодовик Періто Морено у Патагонії і радіють щохвилини. Але коли подивитися на карту, яку склали американці, стає не до сміху – за 25 років Арктика втратила більшість білого, найміцнішого льоду. Такими темпами те, що лишилось, розтане ще цього сторіччя.

Іван показує синові інший берег Херсона – його постійно підмиває каламутна вода Дніпра. Цю частина міста, за підрахунками науковців, затопить першою. "Багато будинків продаються в цьому районі на схилах, тому що всі вони з’їжджають", - каже він. Володимир Сергійович працює місцевим сторожем, і підтверджує, що за 18 років його територія змінилась до невпізнаваності: "Берега унесло метри три, якщо не більше".

Чорноморськ біля Одеси – гори цегли і дерев донедавна були елітним мікрорайоном "Курені", але будинки буквально сповзли у море. Міські служби розгрібають те, що лишилось, аби укріпити берег. Хоча місцеві у те, що зусилля людини спрацюють, не вірять. "Море взяло своє", - кажуть люди. Будинок Сергія Кузьмовича ще на місці, бо стоїть на п’ятачку між двома зсувами.  Господар каже, люди самі навантажили схили - решту доробила стихія: "Підводні води йдуть – тут усе розмиває вода". Якщо людство не зупиниться і лід в Арктиці танутиме далі, вода поглине вже все узбережжя – до самої Одеси.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції