Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Затори, черги та протести: як минув день грандіозних знижок в Україні та світі

У США продавці обіцяли знижки аж до 90%.

"Чорна п'ятниця" щороку відбувається в усьому світі. Сьогодні, у "день Х", магазини США влаштували наймасштабніші розпродажі з найбільшими знижками. Від ранку п'ятниці американці вишиковувалися в кілометрові черги у торгових центрах, щоб вихопити якусь річ за привабливою ціною. Як минув день розпродажів у світі та чи перейняли традицію українці, дивіться у сюжеті ТСН.19:30.

Найбільше в "Чорну п'ятницю" в Америці скуповують побутову техніку та ґаджети. В одному з найбільших торговельних центрів Нью-Йорка до розпродажів готувалися за кілька місяців. Там спеціально на цей день збільшили персонал та роздавали купони на знижки. Дисконт продавці обіцяли аж до 90%. 

Європейці до "Чорної п'ятниці" поставилися спокійніше. Наприклад, одразу в кількох французьких містах відбулися протести. Кліматичні активісти в'язками соломи та старою технікою заблокували офіси найбільшого у світі інтернет-магазину Amazon. На їхню думку, знижки лише збільшують надмірне споживання.

Відео Чорна п’ятниця в США та Європі: як минув день акцій, знижок і довжелезних черг

Американці вишиковувалися в довжелезні черги перед магазинами, щоби придбати будь-що за привабливими цінами. Найбільше в Чорну п'ятницю в США скуповують побутову техніку та ґаджети. Європейці до знижок ставляться спокійніше. Одразу в кількох французьких містах кліматичні активісти в’язками соломи та старою технікою заблокували офіси найбільшого в світі інтернет-магазину.  

Чорна п’ятниця в США та Європі: як минув день акцій, знижок і довжелезних черг

Українці в день розпродажів були ще стриманішими за європейців. Але, все ж, людей у магазинах було втричі більше від звичайної кількості. Деякі товари стали втричі дешевші, інші знизилися лише на 10%. Найпопулярніший товар серед українських покупців - одяг та телевізори. Так, за словами киянки, знижки на вбрання здебільшого до 20%. І лише на обрані речі 30% та 35%. 

"50% можливо лише на літню колекцію. Це ті речі, які залишися в одному розмірному ряді", - каже жінка.

Довжелезні черги були й за побутовою технікою. Киянин Сергій розповідає, що придбав телевізор і заощадив понад тисячу гривень. Інші покупці зізнаються, що спеціально відкладали на цей день.

За словами, співробітників магазинів, сьогодні вони працювали в посиленому режимі. І, зізнаються, що після того, як минула одна "Чорна п'ятниця", починаються готуватися до наступної.

Відео Знижки, черги й ажіотаж: як минає Чорна п’ятниця в Україні

Черги починаються ще на під'їзді до торгівельних центрів. Трафік від самого ранку і з кожною годиною щільніший. У магазини в цей день приходить на 30-40% більше покупців, ніж у звичайний. За речі не б’ються, але черги до примірочних є. Найбільший попит на телевізори і малу побутову техніку.  

Знижки, черги й ажіотаж: як минає Чорна п’ятниця в Україні

Проте існують і магазини, які не зробили в цей день жодного відсотка знижки. Це благодійні магазини і них - день тиші. Продавчині кажуть, що у них завжди невисокі ціни і є як нові, так і вживані речі.

Найбільші затори в "Чорну п'ятницю" утворилися на столичних дорогах і в деяких супермаркетах, які теж оголосили знижки. Продавці ж хизуються, що у день розпродажів за годину заробляють те, що зазвичай мають за повний звичайний день.

Наталія Гончарова

Залиште свій коментар

Вибір редакції