Затори з пластику: закарпатські річки заповнюються сміттям, яке немає куди вивезти

Люди не приховують, що скидають відходи на берегах річок

Закарпаття потопає у смітті. Після зими береги більшості річок краю вкрилися купами пластику. Його з гір у низину зносить течією. Критична ситуація на водозаборі Тереблеріцької ГЕС. На дамбі утворилися довжелезні сміттєві затори. Пластик взялися прибирати, та вода приносить все новий і новий мотлох, йдеться в ТСН.12.00.

На водозабір на Закарпатті, куди стікаються кілька річок, найбільша – Теребля, вона щодня приносить сюди сотні кілограмів пластику.

"Наші мешканці прибирають, прибирають прибережні території, біля доріг, воно частково вирішується питання, але лиш на певний час, бо потім знову кидають, змітають і сміття поповнюється", - розповідає сільський голова Вільшан.

А це вже Колочава, вище по течії. Місцеві навіть не приховують – сміття скидають у воду, бо ж дівати, мовляв, нема куди.

В області немає жодного сміттєпереробного заводу. В більшості районів відсутні навіть полігони для утилізації побутового мотлоху. А дві третини сіл просто не мають угод із підприємствами, що вивозять відходи. Тож утилізують як вміють.

Ситуація на Вільшанському водозаборі не унікальна, кажуть в екоінспекції. Та побороти її не можуть. Населення, мовляв, треба контролювати. І робити це мають чиновники на місцях. А штрафувати людей за несанкціоновані звалища, спалення непотребу чи скидання його в річку не хочуть, бояться втратити електорат. Можна притягнути до відповідальності самих чиновників. Та покарання, кажуть екологи, надто поблажливе.

ВідеоБереги закарпатських річок вкрили гори сміття

"Ми спершу виписуємо припис, а при повторній перевірці, в разі не виконання припису, штраф по статті 188,5 – від 255 до 865 гривень. На жаль так, але це проблема нашого законодавства", - розповідає заступник начальника державної екоінспекції в Закарпатті.

Вихід з ситуації - зведення сміттєпереробного заводу. Та в краї й досі не можуть знайти для нього місця. Жодна громада не хоче такого об'єкту на своїй території.

Залиште свій коментар