Затори з пластику: закарпатські річки заповнюються сміттям, яке немає куди вивезти

Люди не приховують, що скидають відходи на берегах річок

Закарпаття потопає у смітті. Після зими береги більшості річок краю вкрилися купами пластику. Його з гір у низину зносить течією. Критична ситуація на водозаборі Тереблеріцької ГЕС. На дамбі утворилися довжелезні сміттєві затори. Пластик взялися прибирати, та вода приносить все новий і новий мотлох, йдеться в ТСН.12.00.

На водозабір на Закарпатті, куди стікаються кілька річок, найбільша – Теребля, вона щодня приносить сюди сотні кілограмів пластику.

"Наші мешканці прибирають, прибирають прибережні території, біля доріг, воно частково вирішується питання, але лиш на певний час, бо потім знову кидають, змітають і сміття поповнюється", - розповідає сільський голова Вільшан.

А це вже Колочава, вище по течії. Місцеві навіть не приховують – сміття скидають у воду, бо ж дівати, мовляв, нема куди.

В області немає жодного сміттєпереробного заводу. В більшості районів відсутні навіть полігони для утилізації побутового мотлоху. А дві третини сіл просто не мають угод із підприємствами, що вивозять відходи. Тож утилізують як вміють.

Ситуація на Вільшанському водозаборі не унікальна, кажуть в екоінспекції. Та побороти її не можуть. Населення, мовляв, треба контролювати. І робити це мають чиновники на місцях. А штрафувати людей за несанкціоновані звалища, спалення непотребу чи скидання його в річку не хочуть, бояться втратити електорат. Можна притягнути до відповідальності самих чиновників. Та покарання, кажуть екологи, надто поблажливе.

ВідеоБереги закарпатських річок вкрили гори сміття

"Ми спершу виписуємо припис, а при повторній перевірці, в разі не виконання припису, штраф по статті 188,5 – від 255 до 865 гривень. На жаль так, але це проблема нашого законодавства", - розповідає заступник начальника державної екоінспекції в Закарпатті.

Вихід з ситуації - зведення сміттєпереробного заводу. Та в краї й досі не можуть знайти для нього місця. Жодна громада не хоче такого об'єкту на своїй території.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: