Затримана українка на своїй яхті викрала дитину з Тунісу - прокуратура Італії

Затримана українка на своїй яхті викрала дитину з Тунісу - прокуратура Італії

Правоохоорнці оприлюднили запис підозрілої розмови затриманої в Італії українки з капітаном її яхти.

Українські дипломати підтвердили, що серед затриманих 31 жовтня в Італії опинилася бронзова олімпійська чемпіонка з України Лариса Москаленко, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Італійська поліція затримала її разом із шістьма спільниками і запроторила за ґрати з обвинуваченням у викраденні дітей та торгівлі людьми.

Тим часом з Італії надходить інформація про деталі справи і масштаби діяльності викрадачів.

"Операцію проводили в різних країнах. Вона розпочалася у Скандинавії. Там багато дітей від змішаних шлюбів, які розпалися, і за рішенням судів діти залишалися з одним із батьків", - розповів представние прокуратури Палермо Мауріціо Скалія.

Угруповання, що працювало на Сицилії, начебто приймало замовлення від розлучених батьків, які не поділили дітей. Викрадення малюків організовували ветерани спецпідрозділів. Навіть створили особливу агенцію. На рекламному відео компанії такі послуги називають "повернення дітей".

Відео Подробиці скандалу з викраданням дітей за участі олімпійської чемпіонки з України

ТСН вдалося зв'язатися із директором компанії. Мартін Вооге, який приховує своє обличчя через специфіку роботи, запевнив, що діяльність компанії законна. Вони справді готові викрасти і повернути дитину одному з батьків з іншої країни – але тільки якщо є рішення суду.

"Заарештовані на Сіцилії люди на нас не працюють. Я знайомий з українською пані, ми орендували в неї човен. Але вона жодним чином не працює на нашу компанію. Італійська поліція намагається зробити з нас якихось бандитів, але ми – просто охоронна компанія, що спеціалізується на поверненні дітей", - заявив Вооге.

Як відомо, 50-річна українка Лариса Москаленко має у Палермо компанію, що здає в оренду яхти та човни. Італійські слідчі підозрюють, що їх використовували для незаконного перевезення викрадених дітей. До такої думки прокурорів підштовхнув запис розмови українки з капітаном одного з її суден:

Лариса: Ти багато разів бував у Тунісі, так? Але ж там чимало різного контролю... Що тобі треба робити? Ти маєш підпливти на човні?
Шкіпер: Не хвилюйся! Треба плисти через митників і повідомити, що зранку я маю поїхати. Раз у раз вони підіймаються, щоб подивитись, чи є хтось на судні, але досить їм щось подарувати - і ви уникнете контролю.

З цього запису й почалося розслідування. На той момент організаторам уже вдалося викрасти одну дитину – з Тунісу – і переправити її через Італію в Норвегію. Окрім того, у планах начебто були викрадення дітей на Кіпрі, в Лівані, Єгипті, і навіть в Україні.

"Вони розпочали організовувати інший канал – через Україну, утім на сьогодні ми точно не можемо сказати, якого характеру. За нашими даними, в Україні вони мали організувати схованку для подальших викрадень", - зауважив Скалія.

Тепер у Палермо чекають відповіді з Норвегії - саме там мають продовжити розслідування. Семеро затриманих, серед них і українка, залишаються за ґратами.

Кореспондент ТСН Григорій Жигалов

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів