Затримані за зґвалтування у Кагарлику копи не проходили відбір для служби у поліції: нові деталі резонансної справи

Затримані за зґвалтування у Кагарлику копи не проходили відбір для служби у поліції: нові деталі резонансної справи

Фото: Ievgenii Melnychenko/Facebook

Начальнику ГУ НП Київської області вже оголосили сувору догану.

Двоє колишніх копів, яких затримали за підозрою у зґвалтуванні 25-річної дівчини у Кагарлику, не проходили через поліцейську комісію. Один із поліціянтів навіть не пройшов психофізіологічне обстеження.

Про це він повідомив перший заступник голови комітету ВР з питань правоохоронної діяльності, нардеп від "Голосу" Андрій Осадчук у Facebook.

За словами Осадчука, під час перевірки слідство виявило щонайменше 12 звернень громадян щодо протиправних дій або бездіяльності поліцейських цього відділку, вісім повідомлень про застосування сили на лінію "102", а також одне досудове розслідування, яке проводить Департамент внутрішньої безпеки. 

Нардеп наголосив, що зґвалтування у Кагарлику можливо було би уникнути, якби керівництво відреагувало на попередні скарги громадян.

"Обидва колишніх поліцейських, затриманих у Кагарлику, не проходили через поліцейську комісію. Більше того, один із них навіть не пройшов психофізіологічне обстеження", - написав Осадчук.

Депутат констатував також, що через протиправні дії копів начальника Головного управління Нацполіції Київської області вже притягнули до дисциплінарної відповідальності. Йому оголошено сувору догану.

"Хоча це і не звільнення, якого я вимагав, а лише сувора догана, все ж відхід від виправдовувальної риторики щодо нього - це успіх. Звісно, керівник може не знати про злочин, скоєний підлеглими. Але він має нести відповідальність за те, що під його керівництвом працював цілий відділок, в якому жоден не перешкодив колегам, що катували людей", - написав нардеп.

Крім того, начальникам міжрегіональних і обласних управлінь поліції, а також управлінням в Києві та Севастополі доручили забезпечити належну роботу відеокамер у відділках і архівування записів з них. Камери повинні працювати у фойє та приміщеннях для допитів.

Разом із тим, керівники територіальних підрозділів поліції мають призначити відповідальних співробітників, які будуть стежити за тим, щоб поліцейські не утримували затриманих громадян силою, і щоб у нічний час у відділках не було співробітників, які не залучені до охорони громадського порядку.

"Вони ж повинні будуть щодоби проглядати заяви про правопорушення та виявляти ті, де йдеться про протиправні дії поліцейських", - наголосив Осадчук.

Він додав, що Національна поліція має звірити з ДБР інформацію про кримінальні справи щодо протиправних дій поліцейських та провести службові розслідування, на підставі яких відомостей ці провадження відкрили.

Нагадаємо:

  • У місті Кагарлик Київської області 25 травня внутрішня безпека Нацполіції затримала двох поліцейських місцевого відділення за підозрою у зґвалтуванні 25-річної дівчини.
  •  У Державному бюро розслідувань розпочали розслідування та оголосили підозру 29-річному оперативнику Сергію Сулимі та 35-річному начальнику сектору кримінальної поліції відділення Миколі Кузіву.
  •  26 травня обом поліцейським обрали запобіжний захід на два місяці у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
  • 22 червня Апеляційний суд м. Києва розглянув апеляційні скарги адвокатів підозрюваних щодо зміни останнім запобіжного заходу і ухвалив рішення залишити колишніх копів під вартою.
  • 25 червня відбулася перша прессконференція щодо резонансної справи: що розповіли адвокати постраждалої та сама потерпіла.

Жертва зґвалтування поліцейськими в Кагарлику боїться за своє життя

Жертва зґвалтування поліцейськими в Кагарлику боїться за своє життя

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4302
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація