Затриманий львівський історик "накопав" матеріали вербування КДБ

Маючи доступ до архівів спецслужби, Руслан Забілий заліз в матеріали, що стосуються агентури і вербування в часи КДБ УРСР.

Джерело в СБУ повідомило, що можливою причиною затримання директора львівського музею жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" Руслана Забілого стало те, що він в архівах спецслужб добрався до матеріалів агентури і вербування КДБ УРСР. Про це пише видання "Сегодня".

"Забілий, маючи доступ до архівів спецслужби, заліз туди, куди не слід було, в матеріали, дуже далекі від ОУН-УПА, наприклад, що стосуються агентури і вербування під часи КДБ УРСР. На нього донесли свої ж, і Хорошковський дав відмашку на затримання. Перевірили - точно, там маса документів з грифом. Куди він їх віз, навіщо, кому хотів передати або продати? Чітких відповідей від Забілоло не було", - повідомив діючий співробітник СБУ на правах анонімності.

"Посадити - не посадять, але для остраху залякають, щоб іншим не кортіло", - зауважив він.

За його словами, в архівах СБУ містяться матеріали, здатні в нинішній політичній ситуації обернутися проти відомих політиків і високопоставлених чиновників, адже багато хто з них при Союзі гласно і негласно співпрацювали з КДБ, а потім - і з СБУ.

"Сегодня" зазначає, що на підтримку Забілого виступила група вчених з Гарварду, Кембриджа, інших університетів світу. У колективній петиції до влади України вчені просять "не політизувати історію" і вказують на те, що інцидент повертає країну до тоталітаризму.

Нагадаємо, 8 вересня Співробітники Служби безпеки України затримали Руслана Забілого.

Сам Забілий повідомив, що співробітники СБУ без його дозволу вилучили у нього ноутбук і два жорсткі диски, де зберігався весь масив матеріалів, які стосуються діяльності ОУН-УПА.

У свою чергу в СБУ заявили, що Забілий є співробітником СБУ і був затриманий за підозрою в розголошуванні державної таємниці.

14 вересня СБУ провела обшуки в кабінетах співробітників Національного музею "Тюрма на Лонцького" у Львові. У результаті з кабінетів вчених були вилучені два ноутбуки, один жорсткий диск, паперові копії історичних документів.

Читайте також:

У БЮТ побачили в затримані львівського історика руку Табачника

Понад 200 львів'ян протестували під СБУ проти переслідування історика

СБУ вважає, що львівський історик хотів здати державну таємницю

СБУ вилучила в історика матеріали про УПА і порадила подумати про сім'ю

СБУ затримала дослідника визвольного руху зі Львова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: