Затримано ще одного чиновника з команди Тимошенко

Генпрокуратура затримала екс-чиновника МНС, який, за даними слідства, брав участь у справі про незаконну закупівлю санітарних машин і завдав державі багатомільйонних збитків.

Реанімобіль
За даними слідства, уряд Тимошенко закуповував реанімобілі за втричі завищеною ціною
Генпрокуратура продовжила арешти фігурантів кримінальної справи, яку було порушено у зв'язку із закупівлею 27 реанімобілів урядом Юлії Тимошенко.

4 лютого був узятий під варту колишній заступник начальника Департаменту матеріально-технічного забезпечення Міністерства надзвичайних ситуацій, пише газета "Дело".

Слідство звинувачує чиновника у перевищенні службових повноважень при організації закупівлі санітарних автомобілів для МНС, що призвело до завдання збитків державі на суму близько 15 млн грн.

У 2009 році ці машини були продані міністерству приватною компанією "Лакшмі-Авто" за ціною утричі вищою, ніж їхня ринкова вартість.

Хоча історія скандальної закупівлі почалася кількома роками раніше. У грудні 2006 року Кабмін Віктора Януковича затвердив Держпрограму "Репродуктивне здоров'я нації" на період до 2015 року, що передбачає зниження на 20% смертності грудних дітей.

Для цього і була передбачена закупівля реанімобілів та сучасного обладнання (апарати для штучної вентиляції легенів, інкубатори, лампи для фототерапії, лабораторне обладнання тощо) для неонатологічних відділень.

У листопаді 2007 року був оголошений тендер на закупівлю 27 реанімобілів з медичним обладнанням. Переможцем стала компанія "ІСС Україна", яка запропонувала найменшу ціну - 12,3 млн грн за 27 машин. Директор фірми передав зазначені автомобілі на зберігання в ДП "Укрмедпостач".

Однак у 2008 році виявилося, що жоден з 27 реанімобілів "Рено Мастер" за своїми технічними характеристиками не відповідали вимогам тендерної документації і не може експлуатуватися.

Як вважають в МВС, директор "ІСС Україна" хорват Желько Гранатір при цьому не збирався повертати вже перераховані його фірмі гроші і в травні 2009 року створив одноденку "Євроспецтранс". Їй були передані зобов'язання з постачання машин міністерству. З цією ж метою менеджер вніс 27 автомобілів "Рено Мастер" в статутний фонд цього підприємства.

А через короткий час "Євроспецтранс" на підставі дилерського договору передав повноваження з реалізації вищевказаних санітарних автомобілів фірмі ТОВ "Лакшмі-Авто", яка і продала їх МНС за 21,573 млн грн.

Як стверджує слідство, протягом 2007-2009 років службові особи Міністерства охорони здоров'я, ДП "Укрмедпостач", ТОВ "ІСС Україна", ТОВ "Євроспецтранс", МНС, ТОВ "Лакшмі-Авто" разом з іншими особами заволоділи бюджетними коштами на загальну суму понад 26 млн грн.

Раніше, 16 січня, міліція затримала директора фірми "ІСС Україна" Гранатіра Желько. У нього на цей день був заброньований авіаквиток до Праги, а оскільки квиток був лише в один кінець, це, на думку слідства, може вказувати на плани директора фірми не повертатися назад в Україну.

Читайте також:

До Праги намагався втекти ще один фігурант справи проти Тимошенко

ГПУ заборонила Тимошенко розповідати, чому вона ходить на допити

Уряд Тимошенко виявився рекордсменом у розтратах

Генпрокуратура затримала чиновника за швидкі Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: