Затулін: послу Росії некомфортно зустрічатись з Ющенком

Затулін вважає, що в Україну замість російського посла було б доречно направити спецпредставника або виконуючого обов'язки посла.

Депутат російської Держдуми Костянтин Затулін вважає, що Москва вчинила б акуратніше, якби послала до Києва не посла Росії Михайла Зурабова, а спецпредставника або виконуючого обов'язки посла. За його словами, зараз виникла деяка суперечність: Зурабову некомфортно вручати вірчі грамоти президентові Віктору Ющенку, а без цієї процедури він не може приступити до повноцінної роботи.

Коментуючи відправку посла до України відразу ж після першого туру виборів і поразки Ющенка, Затулін сказав: "Мєдвєдєв (президент РФ), як і взагалі влада в Росії, стурбований тим, що ситуація, в якій готується другий тур виборів, загрожує несподіванками - неконституційним розвитком подій, спробами дестабілізації, небажанням визнавати підсумки виборів. Це делікатна і тонка ситуація, яка вимагає консультацій, зокрема, з главами інших дипломатичних представництв, акредитованих в Україні. Для цього потрібна присутність посла, який на певному рівні має можливість підтримувати контакти. Хоча особисто я вважаю, що акуратніше було б замість посла направити спецпредставника або виконуючого обов'язки посла на достатньо представницькому рівні".

Відповідаючи на питання, чому це було б акуратніше, Затулін наголосив: "Тому що наступне питання, яке ви задасте, - чи буде Зурабов вручати вірчі грамоти чинному президентові Ющенку? Мені здається, вручати йому грамоти було б некомфортно не тільки для посла, але і для самого президента. Якщо ж він не вручатиме грамоти, то виникає ситуація, за якої посол знаходиться в країні, не приступивши повною мірою до повноцінного виконання обов'язків. Так, це краще, ніж знаходитися за межами України в такий момент, але це не повна відповідність статусу і посаді. Але було ухвалено рішення. Кандидатура посла узгоджена з палатами Федеральних зборів, є указ президента, він отримав агреман. Отже, якщо Мєдвєдєв вважає, що час з'явитися послу в Україні - значить, у нього є резони".

Нагадаємо, 19 січня президент РФ Дмитро Мєдвєдєв доручив послу Росії в Україні Михайлу Зурабову приступити до виконання своїх обов'язків, а також призначив його на посаду спецпредставника президента РФ з розвитку торговельно-економічних відносин з Україною.

Читайте також:

У Яценюка вважають, що Кремль ставить і на Януковича, і на Тимошенко

Затулін запропонував росіянам подивитись на українців через приціл

Бжезинський: якщо Україна не вистоїть, Росія перетвориться на імперію

Експерт: приїзд посла Росії є особистим випадом Кремля проти Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: