Затулін розповів, чому в Україні переслідують російську мову

За словами Затуліна, фестиваль "Велике російське слово" не є "підступами" Росії або "таємним планом Путіна і Мєдвєдєва".

Депутат російської Держдуми, директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін, який зараз перебуває у сімферопольській лікарні, у зверненні до журналістів і учасників фестивалю "Велике російське слово" розповів, чому уряд України "переслідує російську мову".

За словами Затуліна, "кожен з нас намагається знайти своє пояснення тому, чому сьогодні в Україні влада переслідує і виганяє мову більшості її населення, чому, діючи середньовічними методами на початку 21-го століття, затикають рот російському слову та ще й на її історичній Батьківщині" і намагаються представити присутніх з областей Півдня і Сходу України "п'ятою колоною" і замовчувати сам факт проведення фестивалю.

"Моя відповідь дуже проста: тому що Росію і Україну виявилось недостатньо розділити державними кордонами. Треба ще зіштовхнути у питанні про мову наші народи, які, насправді, є одним могутнім, православним, східнослов'янським народом", - говориться у зверненні Затуліна.

Депутат наголосив, що "президент України якось дуже вдало сказав, що Росія закінчується там, де закінчується російська мова, він просто забув сказати, що і Україна закінчується там". За словами Затуліна, фестиваль "Велике російське слово" направлений на підтримку російської мови в Криму і в Україні і не є "підступами" Росії або "таємним планом Путіна і Мєдвєдєва".

"Це справа пам'яті, совісті і життя мільйонів людей, що живуть по всьому світу. Можливо, наша історія і наша мова комусь не подобаються. Але це наша історія і наша мова. І якщо їх знищуватимуть, то доведеться мати справу зі всіма нами. До останньої людини", - підкреслив Затулін.

У своєму зверненні депутат подякував Службі безпеки України та президенту Віктору Ющенку за те, що "своїми незграбними діями вони в черговий раз допомагають" йому бути почутим і пообіцяв, що "Росія не забуде про своїх співвітчизників у Криму і в Україні".

Як відомо, у суботу українські прикордонники в Сімферополі не дозволили Затуліну, який мав брати участь у фестивалі "Велике російське слово", спуститися з літака. Минулого року СБУ заборонила Затуліну в'їжджати на територію України, термін заборони спливав лише 25 липня.

Депутат пробув на борту літака якийсь час, після чого йому стало погано, в нього сильно підвищився тиск і йому викликали "швидку допомогу". Медики за наслідками попереднього обстеження діагностували гіпертонічний криз. У даний час Затулін перебуває в республіканському діагностичному центрі Криму в Сімферополі.

Читайте також:

Затулін з літака госпіталізований у севастопольську лікарню

Затуліну заборонили виходити з літака, який прилетів до Криму

Затулін: мені заборонять в'їзд до України. І їй буде погано

Затулін: Україні нічим захистити Крим від Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: