Затулін розповів Януковичу, що йому робити з Бандерою

Одіозний російський політик Костянтин Затулін заявив, що Віктор Ющенко не мав права присвоювати Бандері звання Героя України.

Депутат Держдуми Росії, заступник голови Комітету у справах СНД Костянтин Затулін заявив, що український президент Віктор Янукович повинен скасувати указ про присвоєння Степану Бандері звання Героя.

"Попередній президент України Віктор Ющенко не мав права присвоювати Бандері звання Героя України. Героями України можуть бути лише громадяни цієї країни, а Степан Бандера не був громадянином України", - заявив Затулін.

Він висловив думку, що "Ющенко свідомо провокував ситуацію, поставивши Януковича перед вибором - відміняти або не відміняти цей указ".

"Ідейні супротивники Януковича всіляко наполягають на тому, що будь-яка спроба зачепити одіозні укази його попередника, по-перше, є прецедентом для України, оскільки означає скасування указів колишнього президента новим, а по-друге, нібито призведе до того, що від Януковича відсахнеться Західна Україна. Проте, якщо Янукович не відмінить указ Ющенка, то такими діями він зародить серйозні сумніви у власній принциповості у ядра свого електорату, тобто у більшості населення України", - сказав Затулін.

Крім того, як додав скандальний російський політик, "думка, що всі у Західній Україні підтримують цей указ, помилкова. І в Західній Україні багато хто був проти цього, багато хто розумів, що це перебір. Янукович матиме рацію, якщо скасує указ Ющенка. Інакше його не зрозуміє набагато більша кількість людей не тільки в Україні, але і в Росії, і у всьому світі".

Нагадаємо, 2 квітня Донецький окружний адміністративний суд визнав незаконним і скасував указ екс-президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України.

Речниця Ющенка Ірина Ванникова висловила переконання, що рішення Донецького суду "буде скасовано у належному порядку".

"Наспіх проведене через окружний адміністративний суд "скасування" цього указу свідчить лише про намагання безвідповідальних політиків спекулювати на темі української історії, але не призведе до позбавлення Степана Бандери звання Героя України", - наголосила вона.

Читайте також:

У Ющенка оскаржать рішення суду по Бандері

Донецький суд відібрав у Бандери звання Героя

Ющенко: позбавити Бандеру й Шухевича звань Героя неможливо

Янукович відбере у Бандери звання Героя до 9 травня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: