Затулін: в НАТО Україну приймуть хоч завтра, в Євросоюз - ні

Відомий російський політик стверджує, що Європа має бажання змусити Україну нескінченно доводити своєю правильною поведінкою, що вона - найкращий друг ЄС.

У найближчі десять років Україна не увійде до Європейського союзу, а от до НАТО - "хоч завтра". Про це заявив депутат російської Держдуми, директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін.

Відповідаючи на питання, чи рухається Україна в Європу, Затулін сказав: "Йти, принаймні, при колишньому уряді, і в заявах нинішнього уряду це проглядається, вона хотіла б у бік членства в Європейському союзі", пише ЛІГА.net.

"Я через своє уявлення про те, що відбувається, не вірю в те, що в найближчі 10 років Україна увійде до Європейського союзу. А гасло про рух до ЄС користується відносною популярністю тільки тому, що в Європейському союзі люди живуть багатіше і в цілому спокійніше, ніж у східноєвропейських країнах, в країнах колишніх союзних республік", - упевнений він.

"Ми продовжуємо залишатися в перехідному періоді, а вони все-таки живуть зовсім в іншому політичному і економічному часі. Проте, зверніть увагу, що ЄС насилу здолав внутрішній опір при прийнятті власної Конституції, фактично загальмував будь-який подальший швидкий інтеграційний процес, наслідком економічної кризи є не лише дефолт Греції, але і очікуваний найближчими днями дефолт Португалії, а може бути, ще й Іспанії та Ірландії. Я не вірю в те, що в цій ситуації Європейський союз в змозі приймати рішення про розширення. Це не буде підтримано громадянами Європейського союзу", - зазначив він.

Затулін попередив, що у рамках ЄС працює "зовнішньополітичний естеблішмент", який з далеких стратегічних міркувань, узгоджено із США, "веде флірт з українською політичною і економічною елітою, роблячи вигляд, що серйозно може бути розглянуто питання про вступ в Європейський союз". "Це неправда, це видача бажаного за дійсне, бажання поставити Україну в чергу і змусити нескінченно доводити своєю правильною поведінкою, що вона - найкращий друг Європейського союзу", - вважає він.

Водночас, за словами Затуліна, Україна могла б "хоч завтра стати членом НАТО, подай вона таку заявку". "За одним тільки виключенням: якби всередині України до цього дозріли політичні умови. Їх на сьогодні немає. В НАТО Україну приймуть, в Європейський союз - ні. А НАТО ніякого відношення до досягнення успіху, багатства не має. НАТО взагалі не має відношення навіть до демократії. Це не його проблеми. Проблеми НАТО - це проблеми військового блоку", - підкреслив російський депутат.

Читайте також:

В Росії не вірять, що Янукович стане для України другим Путіним

Затулін натякнув, що українці ніколи не мали своєї історії

Москва незадоволена, що російська мова досі не є офіційною в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: