Затулін: в Україні треба усунути конкурентів російської мови

Депутат російської Держдуми Костянтин Затулін схвалив закон "Про мови в Україні", закликавши не слухати "печерних націоналістів, які видають свою русофобію за українофілію".

Депутат російської Держдуми, директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін запропонував усунути в Україні недобросовісну конкуренцію для російської мови.

"Для того, щоб бути спокійним за російську мову, потрібно тільки усунути недобросовісну конкуренцію, яка продовжує поки процвітати в Україні", - йдеться в оприлюдненій заяві політика.

"Сумлінна конкуренція російській мові не зашкодить", - додав Затулін.

Коментуючи зареєстрований у Верховній раді законопроект "Про мови в Україні", Затулін заявив, що багато хто з критиків документа не знайомі з його тестом.

"Печерні націоналісти, які видають свою русофобію за українофілію (на кшталт Павла Мовчана з "Просвіти"), стрепенулися і пророкують стрілянину на вулицях. Недалеко від них пішли освічені патріоти з БЮТ (Олег Медведєв), які наукоподібно доводять, що закон "вимкне українську мову"... На російському фланзі такої очевидності в оцінках немає", - зазначив він.

"Декларація про російсько-українську двомовність в Україні носить символічний характер, але починати доводиться саме з символів. Закон, хоч і не усуває повністю нерівність у статусі мов, але робить крок у цьому напрямку", - вважає Затулін.

На думку російського політика, є цілком ймовірним, що з ухваленням закону деякі вважатимуть свій обов'язок перед виборцями і демократією в питанні про мови виконаним. "Що ж, інші повинні будуть продовжити боротьбу", - додав він.

Нагадаємо, зараз до Верховної ради внесено закон, який передбачає розширення сфер вжитку російської мови в Україні та фактично визнає двомовність держави. Документом пропонується на законодавчому рівні визнати, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Читайте також:

ПР: молодь Західної України хоче навчатися російською мовою

Янукович: українська і російська мови не дуже відрізняються

Українська політика та російська література (до законопроекту Єфремова - Симоненка)

Жириновський заявив, що в Криму націоналісти "нагинають" росіян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: