Затулін закликав зробити українську мову другою державною в Росії

На думку російського політика, подібного роду жест вибиває ґрунт у тих українців, які не сприймають введення російської мови як державної.

Депутат Держдуми РФ Костянтин Затулін запропонував надати українській мові статус державної в Росії. Про це він заявив під час міжнародного круглого столу "Україна і Росія: нові взаємодії".

"Давайте оголосимо російську мову державною в Україні, а українську - державною в Росії", - сказав Затулін.

На питання журналістів, чи вважає він таку ініціативу реальною і як на це відреагує Держдума, депутат відповів: "Це досить полемічна заява, щоб зняти питання у тих супротивників введення російської мови як державної в Україні. Я не знаю, як реагуватиме Держдума, тому що рішення Держдуми для цього недостатньо, треба проводити референдум, вносити зміни в Конституцію, але, повторюю, подібного роду жест вибиває ґрунт у тих, хто не сприймає введення російської мови як державної".

Він також зазначив, що "ясно, що таке питання серйозно ще не розглядається, але можете вважати, що це одна із запропонованих мною технологій".

Крім того, Затулін висловив побоювання, що нова українська влада відносно Росії діятиме так само, як екс-президент України Леонід Кучма.

У своєму виступі він піддав критиці книгу Кучми "Україна - не Росія" за її антагоністичний характер. "Тим паче, що книгу писав не Кучма, а його радник Гальчинський, і усі про це добре знають, а потім її просто підсунули Кучмі і здалека під його авторством. Але навіщо це було робити?" - підкреслив Затулін.

Він також заявив, що існують передумови нової влади до зміни позицій залежно від ситуації. "Багато колишніх опозиціонерів, а нині представники влади, стали для мене майже рідними останні два роки, але скажіть, як співвідносяться, наприклад, харківські домовленості і, скажімо, інтерв'ю пана Ландика (інтерв'ю, в якому він заявив, що влада Росії не хоче бачити Україну сильною державою)? Хіба це не симптоми, які ми спостерігали за часів Леоніда Даниловича Кучми?" - запитав Затулін.

Він вірить, що нинішня влада розуміє, що не можна гратися з подібними речами.

Нагадаємо, спецпредставник президента Росії Михайло Швидкой раніше заявив про необхідність повернення російській мові статусу офіційної в Україні, оскільки в країні "історично склалася двомовна культура".

Читайте також:

Соратниця Тягнибока пригрозила в'язницею російськомовним "дегенератам"

Лише 7% українців вимагають надання російській мові статусу державної

ПР сподівається вирішити мовне питання до літніх канікул

Росія вимагає офіційно запровадити в Україні двомовність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: