Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Затягування справ і порушення права потерпілих: правоохоронці підсумували новації у КПК України

Навіть внесені правки не вирішують всіх створених у грудні проблем

Черги від ночі та затягування справ. Навіть часткове скасування новацій у Кримінально-процесуальному кодексі України не зупинило колапсу правової системи. Про це заявляють слідчі, які змушені щодня звертатися з численними клопотаннями до суду. Зокрема, і за дозволами на експертизи, навіть на проведення розтину тіла, йдеться в сюжеті ТСН.19.30.

Дмитро кожен ранок розпочинає з візиту до Печерського районного суду. Стежить за списком черги щоб подати клопотання. На початку було ще гірше. Стояли навіть уночі.

“Не було списків, то була жива черга і займали чергу з першої ночі. Ця вся проблематика почалася через те, що з 15 грудня ввели аудіофіксацію розгляду клопотань. У зв’язку з тим дуже велика навантаженість на суддів”, - каже слідчий Державної податкової інспекції Дмитро Мельник.

Раніше клопотання від слідчих суддя розглядав у своєму кабінеті. Тепер зобов’язаний проводити повноцінне засідання в судовій залі. З аудіозаписом. Це і під час обрання запобіжного заходу, і під час надання дозволу на проведення обшуку, і під час запиту на надання доступу до речей.

А от за правками від 15 березня, які називають "правками Лозового" слідчі мають звертатися з клопотаннями лише в суди обласних центрів. А таких в Україні 25. І слідчі змушені їздити. Записи на такі засідання вже датовані червнем.

ВідеоЗміни у Кримінальному процесуальному кодексі призвели до затягування справ

Навіть часткове скасування новацій у Кримінальному процесуальному кодексі України не зупинило колапсу правової системи. Про це заявляють слідчі, які змушені щодня звертатися з численними клопотаннями до суду. Зокрема і за дозволами на експертизи навіть на проведення розтину тіла.

Зміни у Кримінальному процесуальному кодексі призвели до затягування справ

У Шевченківський суд столиці  звертаються слідчі з усіх районів Києва та області. За місцем реєстрації юридичної особи. Тут уже відчули на собі підвищене навантаження.

“ Зросло майже на дві третини. Ми порівняли періоди останнього тижня. І відповідно в 2017 році це було 460 клопотань. А в 2018 – 710”, - розповідає спікер Шевченківського районного суду м. Києва Марина Антонюк.

Слідчих позбавили права самостійно призначати експертизи. Навіть така звична, як зняття відбитків тепер потребує дозволу суду. Служителі Феміди запевняють – ті, що потребують невідкладних дій розглядають першочергово. Найбільше обурення серед простих українців викликала так звана "похоронна" правка. У випадках підозри на насильницьку смерть, правоохоронці мають проводити експертизу для встановлення причин смерті. А для цього потрібно отримати той самий дозвіл суду. Одразу побоювалися, що морги не прийматимуть тіло на експертизу без рішення суду і родичі будуть змушені тримати небіжчика кілька днів у себе вдома. У поліції пояснюють, що правки стосуються лише тих випадків, коли людина померла раптово. До експертизи тіло лежить у покійницькій.

Нові правки уповільнюють процеси, кажуть правоохоронці. І порушують права потерпілих.

“Зміни зорієнтовані здебільшого на потенційних злочинців, потенційних підозрюваних і захищають їх інтереси”, - кажуть провозахисники.

Ці нові правила стосуються тільки тих проваджень, що відкриті з 16 березня. Наприкінці березня парламент уже вніс зміни до КПК і так звані "правки Лозового" частково скасували. Щоправда, оновлений закон іще чекає на підпис президента.

Залиште свій коментар

Вибір редакції